Naga MarketsBitcoin SV i Bitcoin Cash z zyskiem 10%. Oryginalny BTC po stronie spadkowiczów tygodniaW grupie 20 największych kryptowalut świąteczny tydzień przyniósł głównie pozytywne rozwiązania. Bitcoin SV i Bitcoin Cash zyskiwały kolejno 13% i 10%, a oryginalny BTC osuwał się o 1,3%. Najwyższe ujemne stopy zwrotu w skali ostatnich siedmiu dni generowały Monero (-2,4%) oraz LEO Token (-3,34%). Nowy tydzień na rynku cyfrowych aktywów rozpoczyna się bez większej zmienności po niedzielnym teście poziomu 7500 dolarów w wykonaniu Bitcoina.


Bitcoin SV (BSV) i Bitcoin Cash (BCH) liderami rankingu tygodniowych stóp zwrotu

Jak wynika z informacji zawartych na portalu Coin Paprika, notowania Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash najsilniej umacniały się w skali ostatniego tygodnia rosnąc kolejn o 13% oraz 10%. Wyraźniej rosły również wyceny EOS (około 7%) oraz Litecoina i Binance Coin (ponad 5%). W przypadku lidera zestawiania warto zauważyć jednak, że spora część tego ruchu miała miejsce w trakcie sesji niedzielnej.

Po spadkowej stronie rynku znalazło się zaledwie kilka tokenów, w tym LEO, Monero oraz Bitcoin. Kurs BTC w okresie świątecznym nie wykazywał większej zmienności jednak w zeszły piątek testował koło dwutygodniowe minima tuż nad poziomem 7000 dolarów:

Źródło: Coinpaprika.com
Źródło: Coinpaprika.com

Bitcoin nadal blokowany po świętach. Kurs BTC zatrzymał się na 7500 dolarów

Lokalna strefa oporu wyznaczana na minimach z października nadal aktywnie blokuje wzrosty najstarszej z krytpowalut, o czym kurs BTC przekonał się w niedzielę. Nieudana próba testu 7500 dolarów ograniczyła próbę wybicia ponad tygodniowych dołków i zniosła sporą część aprecjacji.

Wzrosty miały miejsce przy mocno ograniczonym wolumenie, który jest bolączką Bitcoina od listopada (z wyjątkiem kilku aktywniejszych sesji). Okres Sylwestra i Nowego Roku z całą pewnością nie będzie sprzyjać pobudzeniu aktywności, która w trakcie dwóch ostatnich tygodni roku jest zazwyczaj jedną z najniższych. W związku z tym traderzy spodziewają się powrotu normalnych warunków handlowych najwcześniej w czwartek lub w przyszły poniedziałek.

Bitcoin w niedzielę nieudanie testował 7500 dolarów i respektował lokalny opór
Bitcoin w niedzielę nieudanie testował 7500 dolarów i respektował lokalny opór

W skali całego miesiąca, kurs BTC nadal znajduje się minimalnie po stronie spadkowej, tracąc 2,3%. Warto jednocześnie zaznaczyć, że w kluczowym momencie miesiąca kryptowaluta testowała najniższe poziomy od maja bieżącego roku, silnie odbijała więc od półrocznych dołków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here