Naga MarketsBitcoin SV i Bitcoin Cash z zyskiem 10%. Oryginalny BTC po stronie spadkowiczów tygodniaW grupie 20 największych kryptowalut świąteczny tydzień przyniósł głównie pozytywne rozwiązania. Bitcoin SV i Bitcoin Cash zyskiwały kolejno 13% i 10%, a oryginalny BTC osuwał się o 1,3%. Najwyższe ujemne stopy zwrotu w skali ostatnich siedmiu dni generowały Monero (-2,4%) oraz LEO Token (-3,34%). Nowy tydzień na rynku cyfrowych aktywów rozpoczyna się bez większej zmienności po niedzielnym teście poziomu 7500 dolarów w wykonaniu Bitcoina.


Bitcoin SV (BSV) i Bitcoin Cash (BCH) liderami rankingu tygodniowych stóp zwrotu

Jak wynika z informacji zawartych na portalu Coin Paprika, notowania Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash najsilniej umacniały się w skali ostatniego tygodnia rosnąc kolejn o 13% oraz 10%. Wyraźniej rosły również wyceny EOS (około 7%) oraz Litecoina i Binance Coin (ponad 5%). W przypadku lidera zestawiania warto zauważyć jednak, że spora część tego ruchu miała miejsce w trakcie sesji niedzielnej.

Po spadkowej stronie rynku znalazło się zaledwie kilka tokenów, w tym LEO, Monero oraz Bitcoin. Kurs BTC w okresie świątecznym nie wykazywał większej zmienności jednak w zeszły piątek testował koło dwutygodniowe minima tuż nad poziomem 7000 dolarów:

Źródło: Coinpaprika.com
Źródło: Coinpaprika.com

Bitcoin nadal blokowany po świętach. Kurs BTC zatrzymał się na 7500 dolarów

Lokalna strefa oporu wyznaczana na minimach z października nadal aktywnie blokuje wzrosty najstarszej z krytpowalut, o czym kurs BTC przekonał się w niedzielę. Nieudana próba testu 7500 dolarów ograniczyła próbę wybicia ponad tygodniowych dołków i zniosła sporą część aprecjacji.

Wzrosty miały miejsce przy mocno ograniczonym wolumenie, który jest bolączką Bitcoina od listopada (z wyjątkiem kilku aktywniejszych sesji). Okres Sylwestra i Nowego Roku z całą pewnością nie będzie sprzyjać pobudzeniu aktywności, która w trakcie dwóch ostatnich tygodni roku jest zazwyczaj jedną z najniższych. W związku z tym traderzy spodziewają się powrotu normalnych warunków handlowych najwcześniej w czwartek lub w przyszły poniedziałek.

Bitcoin w niedzielę nieudanie testował 7500 dolarów i respektował lokalny opór
Bitcoin w niedzielę nieudanie testował 7500 dolarów i respektował lokalny opór

W skali całego miesiąca, kurs BTC nadal znajduje się minimalnie po stronie spadkowej, tracąc 2,3%. Warto jednocześnie zaznaczyć, że w kluczowym momencie miesiąca kryptowaluta testowała najniższe poziomy od maja bieżącego roku, silnie odbijała więc od półrocznych dołków.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia PSV: DAX przed nowym rokiem – indeks ponownie w zakresie boxa
Następny artykułPoznaj tajniki zarządzania kapitałem – webinar Comparic.pl już dzisiaj o 20:00
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here