Naga Markets

Robinhood zamierza zrezygnować z obsługi kryptowaluty Bitcoin SV. W środę (tj. 11 stycznia br.) firma ta oznajmiła swoim klientom, że jeszcze w tym miesiącu BSV zostanie usunięte z jej oferty. Użytkownicy wspomnianej aplikacji trzymający na niej tę wirtualną walutę mają czas na to, aby wycofać ją na zewnętrzny adres kryptograficzny do 25 stycznia br. 

  • Robinhood poinformował o tym, że wkrótce przestanie wspierać Bitcoina SV
  • Firma ta zaleciła klientom, aby ci wycofali swoje BSV na zewnętrzne adresy kryptograficzne do 25 stycznia br. 
  • Wspomniana aplikacja finansowa pozwala obecnie na handel 19 różnymi kryptowalutami

Bitcoin SV zostanie usunięty z Robinhooda jeszcze w tym miesiącu

Zgodnie z najnowszym ogłoszeniem wydanym przez platformę Robinhood zdecydowała się ona na wycofanie Bitcoina SV z listy oferowanych przez siebie kryptowalut. Firma ta podkreśliła, że jej klienci mają czas na przetransferowanie tej wirtualnej waluty na zewnętrzne adresy kryptograficzne do 25 stycznia br. Po upływie tego terminu nie będzie ona już obsługiwana. Wraz z wprowadzonymi zmianami użytkownicy Robinhooda nie będą mogli już kupować, sprzedawać oraz przechowywać za jego pomocą BSV. Jeżeli nie wypłacą oni tej kryptowaluty do wspomnianego czasu, wówczas zostanie ona automatycznie wymieniona na walutę fiducjarną. 

Firma ta podkreśliła, że w swoich działaniach kieruje się rygorystycznymi ramami, które pomagają jej przeprowadzać regularne przeglądy wirtualnych walut znajdujących się w jej ofercie. Choć aktywa nie są omawiane indywidualnie, w oparciu o najnowszą recenzję Robinhooda zdecydował on zakończyć wsparcie dla Bitcoina SV.

Co ciekawe, BSV jest jedyną kryptowalutą, której usunięcie zasugerowała wspomniana aplikacja. Obecnie pozwala ona swoim klientom na handel 19 różnymi wirtualnymi walutami – m.in. Bitcoinem (BTC) i Bitcoin Cashem (BCH). 

BSV traci na wartości

Bitcoin SV został po raz pierwszy dodany na Robinhooda w listopadzie 2018 r. Kryptowaluta ta nazywana przez swoich zwolenników “wizją Satoshiego Nakamoto” różni się od BTC i BCH tym, że ze względu na większy rozmiar bloku, posiada niższe opłaty transakcyjne. Wspomniana wirtualna waluta zajmuje obecnie 50 pozycję w rankingu projektów kryptowalutowych według wysokości kapitalizacji rynkowej.

W ciągu ostatnich 24 godzin BSV potaniał o ponad 6%. Od ATH w wysokości około 491 dol. odnotowanego w kwietniu 2021 r., dzieli go ponad 91%. Aktualna cena tej wirtualnej waluty to 41,23 dol., zgodnie z uśrednionymi danymi pochodzącymi od platformy CoinMarketCap.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.