Naga MarketsSieć Bitcoina SV (BSV) była ostatnio świadkiem wydobycia nie jednego, ale dwóch bloków o wielkości 128 MB. Wielkość tych bloków ustanowiła rekord dowodząc, że masowe skalowanie działa na Bitcoinie, a Bitcoin SV osiąga ogromny sukces jako jedyny projekt bazujący na oryginalnym projekcie i protokole Bitcoina.


Zobacz również: Powstał nowy portfel dla Bitcoina SV (BSV)

BSV: W planach dalsze skalowanie bloków

Historia Bitcoina SV sięga połowy zeszłego roku. Utworzona 16 sierpnia przez firmę Blockchain należącą do Craiga Wrighta, który kilkukrotnie twierdził, że jest oryginalnym Satoshi Nakamoto, aktywnie promuje ideę radykalnej zmiany obecnej struktury sieci Bitcoin Casha. Podział BCH miał na celu całkowite nadpisanie skryptów innej sieci – Bitcoina ABC i zwiększenie wielkości bloku Bitcoin Cash z 32MB do maksymalnie 128MB, z których wszystkie mają zwiększyć przepustowość i skalę sieci.

Pierwszy ogromny blok został wydobyty 30 marca 2019 r. przez BMG nChain. Zaledwie dzień później, 31 marca, drugi blok 128 MB został wydobyty przez przedsiębiorcę Calvin Ayre’s CoinGeek Mining. Bitcoin SV ma obecnie domyślny maksymalny rozmiar bloku 128 MB, co oznacza, że ​​ostatnie ogromne bloki zawierały wystarczającą ilość danych od użytkowników BSV, aby wypełnić aktualny limit.

Wydobyte bloki 128 MB są warte uwagi także z innego powodu. Każdy wygenerował opłaty transakcyjne o wartości 1,279 BSV, dodając kolejne +10% do przychodów górników ponad normalną nagrodę blokową wynoszącą 12,5 BSV. Pokazuje to jak masowe skalowanie pozwala na zawarcie większej ilości transakcji (o różnych typach danych i różnych poziomach opłat) w bloku, co z kolei skutkuje wyższymi dochodami dla górników. Dla kontrastu sieć Bitcoina zmniejsza nagrody o połowę co 4 lata, co będzie miało miejsce w przyszłym roku, gdy nagroda za wydobyty blok zmniejszy się z 12,5 do 6,25 BTC. Aby wydobycie pozostało opłacalne dla utrzymania sieci model ekonomiczny Bitcoina wymaga, aby górnicy stopniowo zarabiali więcej z opłat transakcyjnych, aby nadrobić stale zmniejszającą się wartość nagrody blokowej. Dzieje się tak tylko w przypadku większych bloków – jak to już wykazało BSV – co zapewnia osiągnięcie długoterminowego sukcesu.

Przez 10 lat życia Bitcoin został zbyt ograniczony. Użytkownicy BSV udowadniają, że oryginalny Bitcoin może masowo skalować i że wizja Satoshiego jest poprawna. Cieszymy się widząc eksplozję kreatywności wśród użytkowników, którzy zapełniają duże bloki i generują więcej dochodu z opłat za transakcje – powiedział Jimmy Nguyen, prezes i założyciel Stowarzyszenia Bitcoin, które rozwija światowy ekosystem Bitcoina SV.

Zobacz również: Bitcoin Cash upadnie – twierdzi jego współtwórca

Dalsze, większe skalowanie jest kolejnym krokiem dla BSV. W marcu zespół Bitcoin SV Node ogłosił wyniki testów swojej sieci BSV Scaling pokazując, że wielkość bloków 128 MB została pomyślnie podtrzymana przez 36 godzin. Jeszcze w tym roku zespół BSV Node spodziewa się podnieść domyślny limit bloków do 512 MB w drodze do 1 GB. Jednak ostatecznym celem jest brak domyślnego limitu bloków i umożliwienie górnikom samodzielnego decydowania o wielkości bloków i stworzenia nowych konkurencyjnych rynków dla krypto-górnictwa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here