Naga MarketsBitcoin SV (BSV) najdroższy od 6 m-cy. Bitcoin idzie w jego ślady i testuje 8500 USD za 1 BTC
Craigh Wright, nazywa siebie Satoshi Nakamoto a Bitcoin SV jedynym słusznym Bitcoinem

Wtorkowa sesja na rynku kryptowalut przynosi wyraźne umocnienie dwóch młodszych kuzynów oryginalnego Bitcoina – Bitcoin Cash (BCH) oraz Bitcoin SV (BSV) dynamicznie rosły, gdzie ten drugi zwiększa swoją wartość od początku roku niemal dwukrotnie. W efekcie o niemal 5% rośnie również kurs BTC testując poziom 8500 dolarów ostatni raz obserwowany pod koniec listopada ubiegłego roku.


Bitcoin i jego forki wyraźnie w górę. Co spowodowało aprecjację na rynku BTC?

W momencie publikacji artykułu Bitcoin Cash rośnie o 5,6% i testuje poziomy powyżej 282 dolarów, Bitcoin SV zyskuje ponad 16% i chwilowo testuje pułap 210 dolarów (najwyższy od lipca ubiegłego roku), a Bitcoin dodaje do swojej wartości około 5% i również znajduje się na listopadowych maksimach.

Wtorkowy rajd rozpocząć miał ten ostatni, który powstał z podziału Bitcoin Cash w 2018 roku. Zdaniem magazynu Forbes powodem mają być najnowsze informacje dotyczące kontrowersyjnej postaci australijskiego przedsiębiorcy Craiga Wrighta, który jest bezpośrednio powiązany z BSV i wielokrotnie w przeszłości sugerował, że to on stoi za postacią legendarnego Satoshiego Nakamoto, twórcy idei kryptowalut i BTC. Na początku nowego tygodnia miały pojawić się doniesienia sugerujące, że Wright wszedł w posiadanie dokumentów potwierdzających jego udział w stworzeniu Bitcoina ponad 10 lat temu.

W zeszłym tygodniu amerykański sąd uznał, że Wright ma kilka tygodni na próbę uwolnienia środków zamrożonych w ramach tzw. Tulip Trust, które mają zawierać jedne z pierwszych Bitcoinów stworzonych w historii. Do tej porty Wright podawał, że dostęp do nich jest niemożliwy z racji na fakt, że część kluczy znajduje się w rękach nienazwanego pośrednika, do 3 lutego ma jednak czas, aby je odnaleźć.

Wracając jednak do samych dynamicznych ruchów cenowych na rynku Bitcoina we wtorek, to porównanie wykresów oryginalnego BTC oraz jego dwóch forków dostępne jest poniżej. Kolorem czarnym zaznaczono zmianę ceny Bitcoina, niebieskim Bitcoin SV, a pomarańczowym Bitcoin Cash. Jak widać, od początku roku BSV zyskuje ponad dwukrotnie, zostawiając w tyle dwóch pozostałych konkurentów:

Bitcoin, Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash – porównanie zmian cen od początku 2020 roku. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin, Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash – porównanie zmian cen od początku 2020 roku. Źródło: Tradingview.com

Bitcoin pokonuje 200 EMA i testuje 8500 dolarów. Szansa na wybicie BTC?

Dzięki dynamicznym wzrostom BSV, Bitcoin we wtorek wybija średnią ruchomą 200 EMA oraz wyznacza nowe, tegoroczne maksima testując poziom 8500 dolarów. Co prawda przed BTC nadal strefa lokalnych oporów oraz psychologiczna bariera 9 tysięcy dolarów wzmacniana przez minima z lipca ubiegłego roku, jednak pięcioprocentowa aprecjacja rozbudza apetyty inwestorów liczących na powrót Bitcoina do wzrostów.

Bitcoin rośnie we wtorek. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin rośnie we wtorek. Źródło: Tradingview.com

Warto zauważyć, że BTC ostatni raz poruszał się nad siatką średnich ruchomych 50 i 200 EMA w pierwszej części listopada, może być to więc oznaką odwracających się w byczą stronę tendencji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here