Naga Marketsbitcoin suisseSzwajcarski broker kryptowalutowy Bitcoin Suisse złożył wniosek o udzielenie licencji bankowej i licencji dealera papierów wartościowych u szwajcarskiego regulatora finansowego. Firma potwierdziła tę informację w komunikacie prasowym z 16 lipca.


Bitcoin Suisse posiada 45 mln CHF w zabezpieczeniach

Bitcoin Suisse, który jest częścią krajowego stowarzyszenia Crypto Valley oznajmił, że złożył odpowiednie wnioski do Urzędu Nadzoru Rynków Finansowych w Szwajcarii. Powodem takiego działania była potrzeba dostosowania się do szybko zmieniającego się otoczenia regulacyjnego w stosunku do kryptowalut, nawet w Szwajcarii, która jest znana ze swojej pro-aktywnej postawy w tej młodej branży.

Lothar-Cerjak-joins-BTCS-1536x1152Uzyskane licencje pozwolą Bitcoin Suisse na dalsze rozszerzanie oferty o usługi i produkty objęte regulacją, wzmacniając tym samym swoją pozycję wiodącego dostawcy kryptowalutowych usług finansowych – podała firma w informacji prasowej.

Firma ujawniła również, że przygotowując się do uzyskania licencji zdeponowała 45 milionów franków szwajcarskich (45,7 miliona dolarów) w lokalnej instytucji jako zabezpieczenie domyślnej gwarancji bankowej, zabezpieczenie depozytów klientów i zbiorczych depozytów kryptowalutowych. Ta liczba wkrótce ma osiągnąć wielkość nawet 55 milionów franków (55,8 miliona dolarów).

Składając wniosek o przyznanie statusu banku, Bitcoin Suisse dołącza do wielu innych firm z obszaru kryptowalut, w tym do ww. Crypto Valley i blockchainowego start-upu Signum.

W zeszłym miesiącu inny szwajcarski podmiot Dukascopy Bank poinformował, iż zamierza zaoferować swoim traderom możliwość wykorzystania autorskiej kryptowaluty Dukascoin do handlu całą gamą instrumentów spekulacyjnych na swojej platformie transakcyjnej. Klienci mogą skorzystać ze zgromadzonych Dukascoinów (DUK+) do finansowania swoich kont handlowych i inwestowania w waluty, metale szlachetne, indeksy, akcje, obligacje, Bitcoin, Ethereum, ropę naftową, gaz i w wiele innych instrumentów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGPW wprowadza nowe certyfikaty strukturyzowane – akcje Jeronimo Martins
Następny artykułSkradzione Bitcoiny z giełdy Binance hakerzy zamieniają na dolary
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here