Naga MarketsBitcoin Strategy ETF od VanEck notuje powolny start po debiucie na amerykańskiej giełdziePo tygodniach oczekiwania Bitcoin Strategy ETF (XBTF) od VanEck w końcu rozpoczął notowania na Chicago Board of Exchange i w pierwszym dniu odnotował obroty na poziomie 4,6 milionów dolarów. Wynik ten nie był imponujący, w porównaniu do podobnych ETF-ów, które rozpoczęły notowania w ubiegłym miesiącu.

Bitcoin Strategy ETF nie podbił giełdy podczas swojego debiutu

Dane investing.com ujawniły, że akcje XBTF zamknęły dzień na poziomie około 59,73 dolarów, a obrót nimi odbył się 44 698 razy, co oznacza, że całkowita wartość przeprowadzonych transakcji wyniosła około 4,8 miliona dolarów.Patrząc na te liczby można stwierdzić, że nowy ETF nie był w stanie przyciągnąć wielu inwestorów, tak jak zrobił to chociażby Bitcoin Strategy ETF od ProShares. Przypomnijmy, że ProShares zanotował w dniu otwarcia wolumen obrotu w wysokości około 1 miliarda dolarów.

Wypowiadając się na temat startu nowego ETF, szef działu Corporate Partnerships na australijskiej giełdzie Swyftx, Tommy Horan, przyznał, że start VanEck był słaby, ale zauważył, że nie ma się czym martwić. Według niego, dzięki obniżeniu opłat może on być w stanie przyciągnąć więcej kapitału już w przyszłym kwartale.

Eric Balchunas – starszy analityk ETF-ów w Bloombergu – w swoim tweecie ujawnił, że wolumen obrotu XBTF nadal będzie plasował się wśród 10% najlepszych w tym roku, jednak jego wyczyn zostanie przyćmiony, ponieważ konkurenci tacy jak Proshares i Valkyrie byli w stanie przyciągnąć odpowiednio 1 miliard dolarów i 78 milionów dolarów.

W zeszłym miesiącu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostatecznie zatwierdziła notowania ProShares w Stanach Zjednoczonych. Od czasu zatwierdzenia tego funduszu, komisja uczyniła to również z dwoma innymi ETF-ami: VanEck i Valkyrie.

Chociaż analitycy i eksperci rynkowi argumentowali, że zatwierdzone ETF-y mogą nie śledzić ceny bitcoina ani nie zapewniać bezpośredniej ekspozycji na cyfrowe aktywa, wielu zgodziło się, że akceptacja tych instrumentów inwestycyjnych jest wskaźnikiem rosnącej dojrzałości przestrzeni kryptowalutowej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polenergia giełda | kurs dolara online | orlen giełda | develia akcje opinie | cena akcji kernel | pgnige akcje | usd notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here