Naga MarketsBitcoin stracił, ethereum zyskał kapitał instytucji w III kw. SEC o udziałach w GBTC i ETHEUdziały instytucjonalne w bitcoinie spadły w zeszłym kwartale, podczas gdy wiele firm zwiększyło swoje udziały w produktach opartych na ethereum, zgodnie z dokumentacją SEC. Liczba akcji Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) w posiadaniu dużych instytucji spadła o 2,6% w trzecim kwartale, podczas gdy liczba akcji Grayscale Ethereum Trust (ETHE) wzrosła o 19% w porównaniu z ubiegłym kwartałem.

  • Obecnie duże instytucje gromadzą niemal 550 mln dol. w funduszu GBTC oraz 75 mln dol. w ETHE
  • Dominującym graczem na rynku pozostaje Cathie Wood i jej fundusz ARK, który posiada 82% wszystkich akcji GBTC oraz 43% ETHE
  • Oba instrumenty to wehikuły giełdowe, które zapewniają regulowanym graczom, instytucjom i bankom, dostęp do pośredniej ekspozycji na główne aktywa cyfrowe
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin stracił, ethereum zyskało w oczach graczy instytucjonalnych

W sumie duzi instytucjonalni menedżerowie inwestycyjni zgłosili 546,8 mln USD w GBTC i 74,6 mln USD w ETHE, używając dzisiejszych cen akcji obu trustów. Firmy z co najmniej 100 milionami dolarów w aktywach pod zarządzaniem są zobowiązane do złożenia formularza 13F w ciągu 45 dni od końca kwartału, aby ujawnić, co znajduje się w ich portfelu.W najnowszej partii zgłoszeń regulacyjnych 10 nowych firm ujawniło, że posiada ETHE w swoich portfelach. Dwie największe z nich to Tocqueville Asset Management z siedzibą w Nowym Jorku, posiadająca 79 398 udziałów w funduszu powierniczym Ethereum, oraz Main Management ETF Advisors z siedzibą w San Francisco, posiadająca 78 000 udziałów.

Rosnące zainteresowanie posiadaniem pośredniej ekspozycji na Ethereum poprzez fundusz powierniczy może wynikać z instytucjonalnego podekscytowania DeFi, czyli branży zdecentralizowanych finansów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Tymczasem wydaje się, że kilka firm całkowicie porzuciło swoje udziały w GBTC. Największa z nich, Outlook Wealth Advisors, LLC z siedzibą w Teksasie, sprzedała 60 000 akcji GBTC i zamiast tego poinformowała, że posiada obecnie 60 000 akcji firmy zajmującej się wydobyciem i tworzeniem oprogramowania Bitcoin Services Inc. (BTSC).

Na początku roku, ekspozycja na BTC i ETH miała tendencję do pokazywania się tylko za pośrednictwem dwóch funduszy powierniczych Grayscale. Ale to zaczęło się zmieniać, przynajmniej jeśli chodzi o bitcoina. Bitcoin Services Inc, należący do 3iQ The Bitcoin Fund, XTRA Bitcoin Inc. i Osprey Bitcoin Trust posiadały 17,5 miliona dolarów z udziałów zgłoszonych w trzecim kwartale.

ARK Invest należący do Cathie Wood jest nadal firmą ze zdecydowanie największym indywidualnym udziałem w produktach inwestycyjnych opartych na bitcoinie i ethereum. Udziały ARK stanowią 82% wszystkich akcji GBTC i 42,6% wszystkich akcji ETHE.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here