Naga MarketsBitcoin stracił 12 tys. dol. w tydzień (25%). Ether spadał o 41%Miniony tydzień na rynku kryptowalut w przypadku wielu aktywów wyzerował zyski z kilku ostatnich tygodni. Bitcoin (BTC) osuwał się o 25% oddając 12 tys. dol. wartości, co było najsilniejszym jednotygodniowym spadkiem od marca 2020 r. W tym samym czasie ether (ETH) spadał o ponad 42% i testował poziomy poniżej 2 tys. dol.

Bitcoin i ether tracą w reakcji na informacje o zamykaniu chińskich kopalni

Górnicy kryptowalut z Chin, w tym HashCow i BTC.TOP, wstrzymali swoje operacje po tym, jak Pekin zintensyfikował działania ograniczające w zakresie wydobycia i handlu bitcoinami, uderzając w waluty cyfrowe w obliczu zwiększonej globalnej kontroli regulacyjnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Komisja Rady Państwowej pod przewodnictwem wicepremiera Liu He ogłosiła najnowsze zakazy w piątek jako część wysiłków mających na celu odpieranie ryzyka finansowego. Był to pierwszy raz, kiedy Rada celowała bezpośrednio w górnictwo wirtualnych walut, duży biznes w Chinach, który odpowiada za aż 70% światowej podaży cyfrowych monet.

Giełda kryptowalut Huobi w poniedziałek zawiesiła zarówno usługi wydobywania kryptowalut, jak i handlu dla klientów z Chin kontynentalnych dodając, że zamiast tego skupi się na działalności zagranicznej.

Informacja ta wywołała weekendową wyprzedaż na rynku kryptowalut i sprawiła, że bitcoin chwilowo tracił w niedzielę nawet kilkanaście procent notując szósty weekend spadków z rzędu. W skali całego tygodnia deprecjacja BTC sięgnęła 25% i była największą od marca 2020 r., kiedy wszystkie rynki dynamicznie traciły w panice wywołanej przez początek światowej pandemii Covid-19.

Bitcoin próbował pogłębiać dołki w niedzielę. Źródło: Tradingview.com

W poniedziałek notowania BTC rosną o 2%, a kryptowalut utrzymuje się w okolicach poziomu 35 tys. dol., czyli na poziomach o 45% niższych niż historyczne maksima z połowy kwietnia, kiedy za jednego BTC inwestorzy byli skłonni zapłacić niemal 65 tys. dol.

Ether testował 200-okresową EMA. Źródło: Tradingview.com

Invalid mfunc tag syntax. The correct format is: <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc PHP code --><!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY --> or <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc -->PHP code<!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY -->. Źródło: Coinpaprika.com[/caption]

Górnicy kryptowalut używają coraz potężniejszego, specjalnie zaprojektowanego sprzętu komputerowego lub platform do weryfikacji transakcji wirtualnych monet, co rozpoczęło dyskusję o wpływ kopalni cyfrowych aktywów na środowisko, wywołało reakcję chińskich władz i tym samym doprowadziło do rozpoczęcia silnej wyprzedaży.

Roczne zużycie energii przez chińskich górników kryptowalutowych ma osiągnąć szczyt w 2024 roku na poziomie około 297 terawatogodzin, czyli więcej niż zużycie energii przez Włochy w 2016 roku, wynika z badania opublikowanego niedawno w Nature Communications.

invest

Ostatnie wstrząsy w branży walut cyfrowych wynikają również z zaostrzenia kontroli w Stanach Zjednoczonych. W ubiegły czwartek przewodniczący amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome Powell powiedział, że stanowią one ryzyko dla stabilności finansowej wskazując, że większa regulacja coraz bardziej popularnej waluty elektronicznej może być uzasadniona.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres eur usd | lpp akcje | prognozy giełdowe | dj industrial | pzu akcje | akcje lotos | cyfrowy polsat notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here