Naga Marketsmoneta BitcoinNa przestrzeni października i listopada 2018 roku, Bitcoin notował jedną z najdłuższych konsolidacji w przeciągu ostatnich lat, która ostatecznie doprowadziła do dynamicznych spadków w okolice 3 tysięcy dolarów. Od rozrysowania tych wielomiesięcznych dołków cena cały czas przesuwa się w liczącej sobie około 1000 dolarów (25%) konsolidacji, która ponownie naciąga do ekstremum niską zmienność najstarszej z kryptowalut.


100 dni konsolidacji, Bitcoin pod istotnym oporem

Granicę ruchu bocznego o zmienności wynoszącej 25% wyznaczają dołki grudniowe na 3140 dolarów oraz maksima tegoroczne w okolicach 4200 dolarów. Od co najmniej 100 sesji handlowych Bitcoin przesuwa się więc w relatywnie wąskim jak na swoje możliwości kanale o przedziale 1000 dolarów i jak na razie nie wiele wskazuje, że sytuacja ulegnie zmianie.

Co więcej, od spadków z 24 lutego, po nieudanym teście kilkumiesięcznych maksimów nad poziomem 4 tysięcy dolarów, cena ponownie „zamarzła” i od tego czasu zmienność implikowana wynosi zaledwie 5-7%. Z jednej strony wsparcie Bitcoinowi zapewnia średnia ruchoma z 50 dni handlowych, z drugiej notowania poruszają się wyraźnie poniżej psychologicznej okrągłej bariery (wspomnianych przed chwilą 4 tysięcy dolarów). Analitycy są zdania, że utrzymywanie się takiego bez trendowego rynku działa na niekorzyść BTC mogąc wywołać nagłą falę sprzedażową – tak jak miało to miejsce w grudniu 2018, kiedy w trakcie kilku tygodni Bitcoin tracił ponad 3 tysiące dolarów.

kurs bitcoina 11 marca
Bitcoin od 100 sesji porusza się w konsolidacji. Źródło: Tradingview.com

Brak zmienności Bitcoina udziela się również szerszemu rynkowi. W poniedziałek większość kryptowalut traci, a w czołówce pozytywną tendencję wskazuje jedynie Stellar. W ujęciu zwrotów tygodniowych sytuacja wygląda już jednak lepiej – dwucyfrowe wzrosty notuje Litecoin, EOS oraz Binance Coin.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kupując Bitcoina jesteś „głupim fanatykiem”

O potencjalnych spadkach notowań Bitcoina z pewnością wiele do powiedzenia miałby Nouriel Roubini, profesor ekonomii z New York University zwany często „Doktorem Zagładą”. Podczas swoich ostatnich wystąpień, znany z ostrego języka wykładowca akademicki stwierdzał, że „bitcoin to bańka, a inwestorzy go kupujący są głupimi fanatykami

Nouriel Roubini jest znany z tego, że przewidział krach sprzed 10 lat. Tyle, że dziś można odnieść wrażenie, że znalazł sobie w owych, mrocznych wizjach przyszłości sposób na życie. Jego wróżenie nowej bessy i kryzysów przyciągają media, a to z kolei może przekładać się na zainteresowanie jego osobą i jego publikacjami.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here