Naga Marketslewitujące monety bitcoin btcTo co powinno cieszyć osoby korzystające z Bitcoina w codziennych płatnościach, z pewnością nie podoba się spekulantom szukającym okazji inwestycyjnych na bardzo zmiennym rynku kryptowalut. Kurs Bitcoin (BTC) siódmą sesję z rzędu stoi bowiem niemal w miejscu, co jest najdłuższą tego typu tendencją od co najmniej dwóch miesięcy. Cena przesuwa się w przedziale około 200 dolarów, nie odpuszczając poziomu 3700 dolarów, który pełni rolę istotnej strefy S/R (wsparcie/opór).


Bitcoin nie chce się odkleić od dolnego ograniczenia konsolidacji

Najstarsza z kryptowalut rozpoczęła walkę z poziomem 3700 dolarów już 11 stycznia, a w czwartek siódmą sesję z rzędu porusza się w jego okolicach. BTC traci niespełna 0,60% od początku sesji pokazując brak zdecydowania pomiędzy kupującymi oraz sprzedającymi. Analitycy kryptowalutowi sugerują, że podobne sytuacje mogą być obserwowane w kolejnych miesiącach, aż kurs Bitcoina nie przetestuje ostatecznego dołka rozpoczynając fazę akumulacji, która przed końcem 2019 powinna przynieść efekt w postaci dynamiczniejszych wzrostów.

kurs btc 17.01
Konsolidacja, konsolidacji… konsolidacji? Od końca listopada Bitcoin po raz trzeci zawęża obszar, w którym przesuwa się cena. Wykres BTC na interwale D1, źródło: Tradingview.com

“Podobnie jak w 2015 roku, rok 2019 może być rokiem akumulacji”, powiedział Eric Thies, analityk kryptowalutowy. Jednak w nadchodzących miesiącach, badacz rynku kryptowalutowego, Willy Woo, najbardziej znany z pracy w Woobull.com, spodziewa się ustanowienia nowego dołka. Woo wyjaśnił, że chociaż gwałtowny spadek BTC doprowadził do wzrostu wolumenu, nie wskazuje on na rozpoczęcie okresu akumulacji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Na szerokim rynku czerwono, jednak spokojnie

Stabilizacja Bitcoina udziela się również szerszemu rynkowi kryptowalut. W czołówce XRP w ujęciu dobowym traci 1,4%, Ethereum 2%, a Bitcoin Cash zyskuje 2,38%. Warto zwrócić również uwagę na zmienność tygodniową – ta jedynie w przypadku kryptowaluty TRON osiąga wartości dwucyfrowe:

notowania kryptowalut 17.01
Źródło: Coinpaprika.com

Powyższa tabela dokładnie pokazuje praktycznie całkowity brak zmienności na głównym rynku kryptowalutowym i jak na razie nic nie sugeruje, że sytuacja ulegnie zmianie. Należy jednak pamiętać, że ruchy Bitcoina i jego pochodnych często są nieprzewidywalne.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here