Naga MarketsBitcoin stoi w miejscu, Cardano i Chainlink na historycznych maksimachNotowania Bitcoina w przeciągu ostatnich tygodni prezentują silnie ograniczoną zmienność, która jest najniższą od trzech lat, co zdaniem części analityków może być przyczynkiem przyszłych spadków. Jak na razie jednak kurs BTC pozostaje „przyklejony” do 50-okresowej średniej ruchomej i utrzymuje się poniżej poziomu 9300 dolarów. Z kolei na rynku altcoinów widać o wiele ciekawsze ruchy: Kryptowaluta Cardano (ADA) osiągała 2-letnie maksima, a Chainlink (LINK) wspinał się na najwyższe poziomy w historii.

  • W momencie, gdy Bitcoin na początku tygodnia mozolnie wspinał się w okolice oporu na wysokości 9300 dolarów, altcoiny notowały nawet dwucyfrowe wzrosty
  • Cardano rosło o 26% do poziomu 0,13 dolarów obserwowanego ostatni raz 2 lata temu
  • Chainlink z kolei umacniał się o 6,11% do historycznego maksimum 5,99 dolarów, a VeChain (VET) znalazł się w gronie najsilniej rosnących z rezultatem 21,6% aprecjacji

Bitcoin ugrzązł pod poziomem 10 tysięcy dolarów

Ostatni test psychologicznego poziomu 10 tysięcy dolarów na wykresie Bitcoina miał miejsce 2 czerwca, czyli ponad miesiąc temu. Od tego czasu kurs BTC jedynie stopniowo się osuwa, bardzo powolnie zmierzając w kierunku dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji, które pokrywa się z dołkami z drugiej połowy maja, wypadającymi na 8600 dolarów.

Od strony technicznej, kurs BTC przesuwa się również od początku czerwca w nachylonym spadkowo kanale. Jeżeli okolice krótkoterminowego wsparcia 9000 dolarów zostałyby trwale wybite, wtedy nie można wykluczyć pogłębienia deprecjacji.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Firma Skew ostrzega, że zrealizowana zmienność w ostatnim miesiącu na rynku Bitcoina osiągnęła 35%, a w ostatnich trzech miesiącach 64%. Wynik za czerwiec jest więc najniższym od okresu ostatnich trzech lat, co zdaniem analityków może wieszczyć spadki.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Altcoiny w zdecydowanie lepszej kondycji. Cardano i Chainlink w górę

W momencie, gdy na Bitcoinie brakuje silniejszych ruchów, te zapewnia rynek altcoinów. Liderem wzrostów z ostatniej doby pozostaje kryptowaluta Cardano (ADA) osiągająca najwyższe poziomy od 2 lat i rosnąca do poziomu 0,13 dolarów, czyli o niemal 26%.

Silne wzrosty na swoim koncie ma również Stellar (+8,6%), a ponad sześcioprocentowa aprecjacja tokenu Chainlink (LINK) zapewniła mu wspięcie się na historycznie rekordowe poziomy.

Chainlink najmocniejszy w historii. Źródło: Tradingview.com

W środowe przedpołudnie na szerokim rynku kryptowalut dominują skromne wzrosty, a z dużych tokenów najlepiej radzi sobie Binance Coin (BNB) zyskujący niemal 5% oraz Ripple (XRP) rosnący o prawie 8%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/CAD, GBP/CHF, Srebro
Następny artykułKurs funta (GBP/PLN) wynosi 4,9864 złotego. Brexit kulą u nogi Europy
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here