Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)W momencie gdy główne kryptowaluty rozpoczynają długo wyczekiwany rajd wzrostowy, Bitcoin cały czas stoi w miejscu, tuż nad poziomem 10 tysięcy dolarów. Z każdym kolejnym dniem kurs BTC powoli, jednak skutecznie przesuwa się w okolice coraz niższych poziomów cenowych i ma na swoim koncie już pięć sesji spadkowych z rzędu. W tym samym czasie (środa, godzina 08:20) największe altcoiny rosną w siłę, Ethereum w ujęciu dobowym zyskuje ponad 7%, a Bitcoin Cash i Bitcoin SV powyżej 5%. Tuż za nimi podąża Litecoin, który zwiększa swoją wartość o 4,5%.


Bitcoin bez wyraźnego kierunku od początku miesiąca. Kurs BTC szuka zmienności

Notowania BTC nie tylko traciły przez pięć ostatnich sesji, ale dodatkowo zmienność cen w tym czasie wynosiła mniej niż 1%, co dla lubiącego silne ruchy rynku oznacza niemal zatrzymanie się w miejscu. Bitcoin stopniowo zmierza w kierunku okrągłego wsparcia 10 tysięcy dolarów usypiając czujność inwestorów. Uwagę zwraca na to Tomasz Rozmus w porannym programie Comparic24.tv, który poświecony jest rynkowi kryptowalut:

Bitcoin w ostatnim czasie „usypia” swoim zachowaniem ceny, jednak odbywa się na nim duży handel. Przedział cenowy 10-15 tys. USD jest tu kluczowy. Aby zobaczyć to co dzieje się właśnie w tym miejscu należy wyświetlić wykres renko w  określonym przedziale cenowym – wykres ten eliminuje czas i pokazuje tylko określony zakres ruchu oraz wolumen. Tak skonstruowany obraz rynku (kontrakt terminowy) pokazuje największe zaangażowanie wolumenu – czyli największy handel w ruchu bocznym, który trwa już dwa miesiące. Wszystko wskazuje na absorpcję Bitcoina we wspomnianym przedziale” – komentuje Tomasz Rozmus z giełdy kryptowalutowej Tokeneo.

Bitcoin konsoliduje do dolara. BTCUSD D1 dostarcza Tradingview.com
Bitcoin konsoliduje do dolara. BTCUSD D1 dostarcza Tradingview.com

Gdy Bitcoin stoi w miejscu zyskują altcoiny. Więcej na ten temat w środowej odsłonie Crypto Flash:

Stellar i Ripple w górę o ponad 15%. Ethereum, Bitcoin SV, Cash i Litecoin również rosną

Wszystkie czołowe altcoiny w przeciągu ostatnich 24 godzin rosną na sile i to znacznie. Niekwestionowanymi liderami tej aprecjacji są Stellar oraz Ripple, których aprecjacja przekracza 15%. Uwagę inwestorów przykuwa również drugi z największych cyfrowych aktywów – token sieci Ethereum – który wybija poziom 200 dolarów i testuje najwyższe pułapy od pierwszej połowy ubiegłego miesiąca:

Altcoiny wyraźne w górę. Źródło: Coinpaprika.com
Altcoiny wyraźne w górę. Źródło: Coinpaprika.com

Ether co prawda nadal znajduje się w okolicach wakacyjnych dołków – i do szczytów z czerwca sporo mu brakuje – jednak ostatnia seria wzrostowa utwierdza inwestorów w przekonaniu, że istnieje szansa na wybicie sierpniowego oporu na wysokości 240 dolarów i kontynuowanie aprecjacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here