Naga MarketsBitcoin stanowiący 3% portfela zwiększyłby stopę zwrotu o 70 p.p.Ponad 85% inwestorów instytucjonalnych posiadających bitcoina i inne kryptowaluty planuje zwiększyć swoją alokację w ciągu najbliższych dwóch lat, wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez londyński fundusz kryptowalutowy Nickel Digital Asset Management wśród 50 menedżerów aktywów oraz takiej samej ilości inwestorów instytucjonalnych, którzy zarządzają łącznie majątkiem o wartości 110 mld dol.

  • Gdyby standardowy portfel 60/40 uzupełnić o bitcoina (3% na rzecz akcji), wtedy wartość stopy zwrotu na przestrzeni ostatnich 8 lat wzrosłaby o ponad 70 p.p.
  • Sondaż Nickel Digital Asset Management pokazuje bycze nastawienie do BTC wśród tych instytucji i inwestorów, którzy już zainwestowali w BTC
  • Raport zwraca uwagę na dużą zmienność bitcoina, która sprawia, że jest to aktywo raczej dla niebojących się ryzyka

85% menedżerów, którzy posiadają bitcoina, ma zamiar zwiększyć swój udział w rynku BTC

Większość ankietowanych stwierdziła, że oczekuje znacznego wzrostu wycen bitcoina i innych kryptowalut w ciągu najbliższych kilku lat. 21% inwestorów stwierdziło, że BTC będzie nadal dramatycznie wzrastał w 2021 roku, podczas gdy 56% prognozuje, że wzrośnie tylko nieznacznie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Możliwość uzyskania wyższych zysków dzięki inwestowaniu w bitcoina była kluczowym czynnikiem dla respondentów: 40% uznało BTC za zabezpieczenie przed powszechną inflacją.

Rośnie również optymizm co do poprawy infrastruktury sektora, a to również spowoduje, że więcej inwestorów głównego nurtu wejdzie na ten rynek – komentuje Anatolij Kraczilow, współzałożyciel i dyrektor generalny Nickel Digital.

Kraczilow ostrzega jednak, że niesławna zmienność bitcoina prawdopodobnie będzie się utrzymywać, ale takie zachowanie jest typowe dla nowej technologii we wczesnej fazie krzywej adopcji.

– Akcja cenowa dla takich aktywów nigdy nie powinna być linią prostą. Tylko profesjonalni inwestorzy z długoterminowym spojrzeniem na technologię powinni mieć ekspozycję na tę klasę aktywów. Jednocześnie muszą posiadać wysoki poziom tolerancji ryzyka – dodał.

W maju 2020 roku bitcoin był notowany poniżej 4 tys. dol., ale obecnie jego wartość wynosi ponad 55 tys. dol., co czyni go jednym z najbardziej zmiennych instrumentów finansowych dostępnych obecnie na rynku.

Jednak dla Nickel Digital Asset Management, bitcoin pozostaje ciekawą okazją. Fundusz powiedział, że alokacja 1% na BTC w ramach dobrze zdywersyfikowanego portfela w okresie ośmiu lat (grudzień 2012-grudzień 2020) pokazała, że aktywo działało jako nieskorelowany, zdywersyfikowany instrument, będący alternatywą dla akcji i obligacji.

Dodając do portfela 60/40 trochę BTC (3%), na rzecz alokacji akcyjnej, wartość zwrotu z inwestycji w badanym okresie wzrosłaby ze 124% do niemal 200%. Źródło: Nickel Digital Asset Management

– Taka alokacja oferowała istotny wkład w zwrot, bez narzucania negatywnego wpływu na charakterystykę ryzyka – podsumowano w wynikach sondażu.

W innym sondażu przeprowadzonym wśród inwestorów detalicznych z Wielkiej Brytanii ankietowani stwierdzali, że kurs BTC jeszcze w tym roku dotrze do poziomu 69 tys. dol. (pokona pułap 50 tys. funtów).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin cena | złotówka kurs | jsw giełda | kursy walut online | forum spółek giełdowych |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs EUR/USD wzrósł powyżej 1,1900, Wall Street z kolejnymi rekordami
Następny artykułNoble Securities ułatwia dostęp do składania zleceń drogą SMS-ową
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here