Naga Markets

Amerykański polityk, prawnik i wojskowy, a od 2019 r. gubernator Florydy uważa, że największa z wirtualnych walut – Bitcoin (BTC) stanowi zagrożenie dla reżimu w Stanach Zjednoczonych. Kandydat na lidera amerykańskiej Partii Republikańskiej uznawany za głównego rywala dla Donalda Trumpa popiera kryptowaluty. Ma on jednak negatywny stosunek do cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). 

Bitcoin stanowi zagrożenie dla reżimu USA

Największa z kryptowalut nie zyskała sympatii ze strony rządu Stanów Zjednoczonych. Zdaniem kandydata na przewodniczącego Partii Republikańskiej wynika to z tego, iż władze traktują Bitcoina, jako zagrożenie dla reżimu. Czołowa kryptowaluta cechuje się zdecentralizowanym charakterem. Ze względu na rozproszenie w jej sieci żadna pojedyncza jednostka ani też podmiot nie może jej kontrolować. Z tego też powodu ta wirtualna waluta leży w rękach swojej licznej społeczności, nie zaś rządów. 

Ron DeSantis wyjaśnił niedawno, że postrzega kryptowaluty, jako kwestię swobód obywatelskich. Z sondażu przeprowadzonego przez Uniwersytet Quinnipiac wynika, iż polityk ten jest głównym rywalem dla Donalda Trumpa. 

Capital.com
Advertisement

Tak dla kryptowalut, nie dla CBDC

Choć gubernator Florydy popiera zdecentralizowane wirtualne waluty, zupełnie inny stosunek ma on do scentralizowanych walut banków centralnych. CBDC w jego oczach może przynieść szereg ograniczeń dla obywateli. 

Co ciekawe, Ron DeSantis podpisał ustawę zakazującą korzystania z cyfrowej waluty banku centralnego w stanie Floryda. Uważa on bowiem, że za sprawą CBDC ludzie byliby bardziej kontrolowani. 

Podobne przekonania na temat kryptowalut i cyfrowych walut banków centralnych ma również inny republikański kandydat – Vivek Ramaswamy. Podczas wydarzenia Bitcoin 2023 odbywającego się w Miami pochwalił on BTC, ale wystąpił przeciwko CBDC. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułAkcje Nvidia rosną ponad 30% osiągając rekordowy poziom. Wyniki pchają akcje wyżej
Następny artykułFitch straszy obniżeniem ratingu USA. Koniec hegemonii dolara!
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.