Naga Markets


Jak twierdzi Rémi Quirion, który piastuje stanowisko Głównego Naukowca z Quebec (Kanada), obawy opinii publicznej o to, że Bitcoin jest wykorzystywany do nielegalnych działań, takich jak uchylanie się od płacenia podatków i prania pieniędzy są w dużej mierze przesadzone, 

W oświadczeniu przygotowanym przez l’Agence Science-Presse, która jest partnerem Fonds de Recherche du Québec, czytamy: “Bitcoin nie jest ponad prawem ani też nie jest magnesem przyciągającym nielegalne transakcje: stanowi tylko niewielką część pieniędzy pochodzących z przestępstw jakie krążą po całej planecie.”

Napisano także, iż przejrzysty i publiczny charakter bitcoinowego blockchaina, w którym transakcje są rejestrowane i dystrybuowane w globalnej sieci, nie stanowi idealnej platformy do angażowania się w anonimową działalność przestępczą.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

“Anonimowość bitcoina jest mitem, jest on nie mniej transparentny od pieniędzy, ponieważ musisz skorzystać z platformy, na której należy podać dane osobowe. Nawet jeśli dane te nie są prawdziwe, zawsze znamy adres nadającego i odbierającego.”

W oświadczeniu cytowano badanie Center for Sanctions and Illicit Finance of the Defence of Democracies Foundation, stwierdzające, że “brudne bitcoiny” stanowiły jedynie 0,61 procent obrotu w okresie między 2013 a 2016 r. Największy ich udział w tym okresie wyniósł 1,07 procent.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 20.04.2018
Następny artykułKomentarz walutowy – złoty wspierany przez banki centralne
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here