Naga MarketsBitcoin stanie się silniejszy i ważniejszy przez koronawirusa. Twierdzi kongresmen z USARok 2020 przyniósł światu pandemię i wynikający z niej kryzys gospodarczy. Jak twierdzi kongresmen Tom Emmer, taka sytuacja może doprowadzić do wzrostu zainteresowania Bitcoinem.

  • Kongresmen uważa, że państwo powinno mieć ograniczona rolę w rynku kryptowalut.
  • Według Emmera, Bitcoin ma być coraz silniejszy.
  • Amerykańscy politycy zwracają się do rządu o wykorzystanie możliwości jakie daje blockchain.

Organy regulacyjne coraz przychylniejsze kryptowalutom

W poniedziałkowym podcaście Anthonyego Pompliano „Pomp Podcast”, Tom Emmer stwierdził, że dotkliwy kryzys i powiększająca się liczba zachorowań zmusi ludzi do szukania nowych miejsc do ulokowania swojego kapitału.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kiedy wyjdziemy z kryzysu, Bitcoin nie odejdzie. Będzie coraz silniejszy. Tylko obserwuj, ma wartość, kiedy coś ma wartość, ludzie będą ryzykować i będzie się rozwijać. – powiedział Emmer.

Kongresmen uważa, że państwo powinno pełnić pewną rolę w rynku kryptowalut, jednak nie może być ona zbyt duża. Wezwał także Bank Rezerw Federalnych do większej przejrzystości w sprawie rozwoju cyfrowej waluty.

Jako początek pozytywnych zmian w podejściu do kryptowalut ze strony instytucji nadzorujących rynek, Tom Emmer podaje upoważnienie banków do świadczenia usług powierniczych dla walut cyfrowych.

Zobacz również: Apple dzieli akcje i przyciąga “ulicę”. Inwestorzy liczą na dalsze wzrosty

W przeszłości Emmer zabiegał o zwrócenie większej uwagi na technologię blockchain przez amerykańskie władze. Według zwolenników tej inicjatywy, wprowadzenie blockchain pozwoliłoby odejść Stanom Zjednoczonym od scentralizowanej kontroli.

Niewykorzystany potencjał blockchain

Dzieją się rzeczy, które zakłócą scentralizowaną naturę naszego społeczeństwa. Sądzę, że z powodu pandemii jesteśmy o krok od wysadzenia tego wszystkiego w powietrze. – mówi dalej.

W sierpniu Tom Emmer, razem z grupą kongresmenów, podpisał się pod listem skierowanym do Internal Revenue Service – amerykańskiej agencji rządowej, zajmującej się poborem podatków. W liście decydenci nalegają na szersze wykorzystanie innowacji znanych z rynku kryptowalut.

Nie cofniemy się, jeśli chodzi o internetową superautostradę. Musimy iść do przodu. – powiedział Tom Emmer.

Wykres przedstawiający zmianę wartości Bitcoina w ciągu ostatniego miesiąca, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here