Rok 2020 przyniósł światu pandemię i wynikający z niej kryzys gospodarczy. Jak twierdzi kongresmen Tom Emmer, taka sytuacja może doprowadzić do wzrostu zainteresowania Bitcoinem.
- Kongresmen uważa, że państwo powinno mieć ograniczona rolę w rynku kryptowalut.
- Według Emmera, Bitcoin ma być coraz silniejszy.
- Amerykańscy politycy zwracają się do rządu o wykorzystanie możliwości jakie daje blockchain.
Organy regulacyjne coraz przychylniejsze kryptowalutom
W poniedziałkowym podcaście Anthonyego Pompliano „Pomp Podcast”, Tom Emmer stwierdził, że dotkliwy kryzys i powiększająca się liczba zachorowań zmusi ludzi do szukania nowych miejsc do ulokowania swojego kapitału.
Te artykuły również Cię zainteresują
– Kiedy wyjdziemy z kryzysu, Bitcoin nie odejdzie. Będzie coraz silniejszy. Tylko obserwuj, ma wartość, kiedy coś ma wartość, ludzie będą ryzykować i będzie się rozwijać. – powiedział Emmer.
Kongresmen uważa, że państwo powinno pełnić pewną rolę w rynku kryptowalut, jednak nie może być ona zbyt duża. Wezwał także Bank Rezerw Federalnych do większej przejrzystości w sprawie rozwoju cyfrowej waluty.
Jako początek pozytywnych zmian w podejściu do kryptowalut ze strony instytucji nadzorujących rynek, Tom Emmer podaje upoważnienie banków do świadczenia usług powierniczych dla walut cyfrowych.
Zobacz również: Apple dzieli akcje i przyciąga “ulicę”. Inwestorzy liczą na dalsze wzrosty
W przeszłości Emmer zabiegał o zwrócenie większej uwagi na technologię blockchain przez amerykańskie władze. Według zwolenników tej inicjatywy, wprowadzenie blockchain pozwoliłoby odejść Stanom Zjednoczonym od scentralizowanej kontroli.
Niewykorzystany potencjał blockchain
– Dzieją się rzeczy, które zakłócą scentralizowaną naturę naszego społeczeństwa. Sądzę, że z powodu pandemii jesteśmy o krok od wysadzenia tego wszystkiego w powietrze. – mówi dalej.
W sierpniu Tom Emmer, razem z grupą kongresmenów, podpisał się pod listem skierowanym do Internal Revenue Service – amerykańskiej agencji rządowej, zajmującej się poborem podatków. W liście decydenci nalegają na szersze wykorzystanie innowacji znanych z rynku kryptowalut.
– Nie cofniemy się, jeśli chodzi o internetową superautostradę. Musimy iść do przodu. – powiedział Tom Emmer.

Autor poleca również:
- Stany Zjednoczone chcą usunięcia chińskich aplikacji. Mobilna zimna wojna?
-
Inwestował jak ulica, zarobił 30%. Adam Sender kopiował zagrania użytkowników Robinhooda