Naga MarketsMimo, że od powstania Bitcoina minęło już ponad 11 lat, to najstarsza z walut wirtualnych w dalszym ciągu daleka jest od osiągnięcia statusu najpopularniejszego środka wymiany wartości. Zwolennik bitcoina i dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey uważa jednak, że Bitcoin jest najlepszym przejawem cyfrowej waluty, która jest rodzima dla internetu.

Bitcoin opiera się na tych samych cechach, na których zbudowano Internet

Jack Dorsey przyanł w wywiadzie z Reutersem, że Bitcoin jest najlepszym przejawem cyfrowej waluty internetu. Jego zdaniem BTC jest dobrze przygotowany do przejęcia władzy jako waluta internetu.

– Myślę, że internet gwarantuje… ojczystą walutę… Bitcoin jest prawdopodobnie najlepszym tego przejawem jak dotąd. Nie widzę, by to się zmieniało, zważywszy na wszystkich ludzi, którzy chcą tego samego i budują go dla tego potencjału – wskazał Dorsey, dodając, że Bitcoin opiera się na wielu tych samych cechach, na których zbudowano Internet, potwierdzając tym samym swoje przekonanie, że BTC zyska powszechną akceptację jako rodzima waluta internetowa.

Dorsey podkreślił również otwartość społeczności, wyjaśniając, że każdy, kto ma pomysły na rozwój lub jest zainteresowany uczestnictwem w rozwoju BTC, może to zrobić bez powiązań z firmą, które są wymagane w ramach tradycyjnych finansów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGetin Noble Bank aktualizuje plan naprawy w zw. ze skutkami COVID-19
Następny artykułZłoto konsoliduje w okolicy 1945 dol., szansa na wzrost w długim terminie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here