Naga MarketsbitcoinPopularny analityk kryptowalutowy znany na Twitterze, jako Willy Woo podzielił się ostatnio swoimi spostrzeżeniami na temat silnych wahań cenowych bitcoina. Co ciekawe, uważa on, że za 13 lat mogą one odejść w niepamięć. W jego opinii we wskazanym zakresie czasowym adopcja tej kryptowaluty będzie zbliżona do podstaw przyjęcia Internetu.

  • Wielu krytyków bitcoina często podkreśla, że cechuje go za duża zmienność, by mógł być wykorzystywany, jako stabilna jednostka rozliczeniowa
  • Willy Woo jest przekonany o tym, iż kryptowaluta ta doczeka się czasów, kiedy wahania na niej będą mniejsze, niż na pieniądzu fiducjarnym
  • Analityk ten zestawił stopniowy spadek zmienności na BTC ze zmiennością pary EUR/USD

Niestabilność bitcoina ulegnie zmniejszeniu

Przeciwnicy najstarszej kryptowaluty, a także niektóre osoby postronne uważają, że BTC nie może być powszechnie wykorzystywane, jako pieniądz ze względu na silne wahania cenowe. Zdaniem Willy’ego Woo wszystko to za kilkanaście lat się zmieni.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analityk ten podkreślić, iż obecna niestabilność bitcoina wynika głównie z tego, że jest on denominowany w dolarach amerykańskich. W jego opinii, w ciągu blisko półtorej dekady kryptowaluta ta będzie na tym samym poziomie zmienności, co para EUR/USD. 

Według Willy’ego Woo za 13 lat adopcja bitcoina dorówna podstawie przyjęcia Internetu. Tym samym szczytowa zmienność na BTC może spaść poniżej zmienności fiducjarnej. 

Entuzjasta kryptowalut dodaje, że wszystko zależy jednak od przyszłości tradycyjnego pieniądza oraz tego, kto stoi u sterów.

Sposób, w jaki inwestorzy najczęściej postrzegają BTC

Choć niektóre firmy już akceptują bitcoina, jako środek płatności za swoje towary i usługi, wciąż nie jest to powszechne zjawisko. Co więcej, znaczna część inwestorów traktuje tę kryptowalutę bardziej, jako środek przeznaczony do przenoszenia wartości w czasie oraz sposób na zabezpieczenie kapitału przed inflacją tradycyjnych walut.

Od początku bieżącego roku do ATH kurs BTC urósł o ponad 120%. Nowy rekord cenowy na bitcoinie to 64 863 USD za monetę – według uśrednionych danych z CMC. Od tamtej pory doszło do spadku o 3,5%.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here