Naga MarketsBitcoin stanie się faktycznym środkiem płatniczym - twierdzi prezes PayPala, Dan SchulmanPrezes PayPala, Dan Schulman, powiedział, że przydatność bitcoina jako waluty ostatecznie przeważy nad etosem hodlowania, czyli kupowania i trzymania kryptowaluty na długi okres. Biznesmen był gościem CNBC i programu Squawk Box.

  • Prezes PayPala dostrzega wielki potencjał BTC, ale pod kątem płatności w sieci.
  • PayPal startuje właśnie ze swoją usługą dot. płatności w kryptowalutach.

Bitcoin ma potencjał na rynku płatniczym

– Myślę, że będzie coraz więcej przypadków użycia kryptowaluty, co sprawi, że bitcoin (BTC) będzie z czasem szerzej akceptowany, stabilniejszy i prawdopodobnie bardziej wartościowy – powiedział prezes PayPala.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przypomnijmy, że PayPal zaczyna zezwalać swoim użytkownikom na transakcje z użyciem kryptowaluty. Takowe będzie można w praktyce zawierać w 28 milionach firm już na początku przyszłego roku.

CBDC są nieuniknione

Schulman powiedział też, że cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) jest czymś nieuniknionym i to zjawisko stanie się powszechne na całym świecie. Z kolei gdy to nastąpi, „będziesz mieć coraz więcej użyteczności w przypadku kryptowalut”, dodał. Zjawiska te mają odegrać ważną rolę w przyszłości.

CBDC to dziś głównie domena Chin, który to kraj może wyemitować cyfrowego juana już w 2021 r. W styczniu decyzje dot. prac nad cyfrowym euro na podjąć Europejski Bank Centralny. Polskie NBP nie planuje z kolei takich działać. Podobnie jak Fed.

Przypomnijmy, że według Pantera Capital, ostatnie skoki cen BTC i wolumenów na giełdach kryptowalut to też efekt masowych zakupów, jakie dokonuje teraz PayPal gromadząc w swoim systemie ogromne ilości nowowykopanych bitcoinów (ponoć firma skupuje aż 70 proc. podaży generowanej przez górników).

Dziś za 1 BTC na giełdach płaci się aż 18 350 USD, co oznacza skok ceny o ok. 10 proc. w skali 7 dni. Za 1 ETH, drugą najpopularniejszą kryptowalutę świata, należy zaś zapłacić 611 USD, czyli 4,5 proc. więcej niż wczoraj i 31 proc. więcej niż tydzień temu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here