Naga MarketshamburgerSieć restauracji Tahinis Restaurants właśnie przekształciła całe swoje rezerwy gotówkowe w bitcoiny. Jakie są tego powody? Ponoć firma obawia się skutków działań banków centralnych i dodruku walut.

  • Popularna sieć restauracji skupuje bitcoiny.
  • Geneza tej decyzji tkwi w działaniach władz dot. walki z pandemią.

Kup BTC jako rezerwę

Według tweeta z 19 sierpnia firma podjęła decyzję o zmianie rezerw walut fiat na kryptowalutę początkiem marca, gdy miał miejsce krach na giełdach, a rząd kanadyjski zaczął zapewniać programy pomocowe dla różnych podmiotów, które nie mogły pozostać otwarte z powodu pandemii.

Właściciel sieci Omar Hamam powiedział, że obawia się, że drukowanie pieniędzy zdewaluuje walutę fiducjarną.

Było dla nas oczywiste, że (…) ostatecznie przy całej nadwyżce gotówki krążącej w gospodarce, gotówka będzie mniej warta – twierdzi Hamam. – W miarę upływu czasu nieustannie starałem się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o finansach. Słyszałem, jak ludzie ze społeczności bitcoina mówili, że musisz usłyszeć o bitcoinie co najmniej 7 razy, zanim się w to zaangażujesz – dodał.

Postanowił więc zamienić oszczędności firmy na bitcoiny, ponieważ kryptowaluta „oferuje znacznie lepszą alternatywę dla oszczędzania”. Poinformował, że nadal będą używać bitcoina jako aktywa rezerwowego, „może na zawsze, jeśli nie będziemy potrzebować fiatów”.

MicroStrategy też stawia na BTC

Sieć stosuje więc tę samą strategię, co notowana na giełdzie firma MicroStrategy, która w zeszłym tygodniu ogłosiła, że ​​przyjęła bitcoiny (BTC) jako główny składnik aktywów rezerwowych. MicroStrategy kupiło dokładnie 21 454 BTC za około 250 milionów dolarów.

Decyzja restauracji o kupieniu bitcoinów spotkała się z entuzjastycznym poparciem społeczności kryptowalut. Podcaster Anthony „Pomp” Pompliano napisał na Twitterze, że “kolejna firma zamienia swój kapitał na bitcoina”. Peter McCormack, prowadzący podcast What Bitcoin Did, powtórzył przemyślenia Pompa i napisał na Twitterze, że rozważa również konwersję całego swojego kapitału leżącego na koncie na BTC.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here