Naga MarketsThomas Tom Lee z funduszu FundstratStarszy analityk strategii rynkowej w firmie badawczej Fundstrat Global Advisors Tom Lee jest przekonany, że bitcoin (BTC) stał się już prawdziwą bezpieczną przystanią dla inwestorów.

Zapytany bezpośrednio „czy bitcoin jest prawdziwą bezpieczną przystanią” podczas wywiadu na kanale Fox Business 15 sierpnia, Lee potwierdził swoje stanowisko:

“Tak. Możesz to zobaczyć na rynkach. Tam, gdzie panuje zamieszanie, lokalne ceny bitcoinów mają tendencję do gwałtownego wzrostu i handlu z premią, ponieważ ludzie próbują znaleźć sposoby na ochronę swoich pieniędzy. Więc [odpowiedź brzmi] tak.”

Bitcoin ratunkiem przed kryzysem?

Lee dodał również, że bitcoin „zachowywał się bardzo dobrze w tym roku”, przypominając widowni, że w grudniu 2018 r. jego cena oscylowała wokół 3 000 USD, a od tego czasu wzrosła do poziomów 10 000–12 000 USD. Analityk Fundstrat zauważył również, że kryptowaluta jest „naprawdę nieskorelowana z akcjami, obligacjami, więc jest dobrym zabezpieczeniem i dywersyfikacją”.

Według Lee, obecnie bitcoin „właśnie odpoczywa” i może czkać nas ogromny skok jego ceny jeszcze przed końcem 2019 r. Analityk dodał:

„Myślę, że do końca roku [cena] będzie znacznie wyższa i potencjalnie na nowym rekordowym poziomie.”

Dodał, że uważa, że każdy, powinien mieć 2% lub 1% alokacji na bitcoinie i traktować to jako “zabezpieczenie przed wieloma rzeczami, które mogą się nie udać – to mądry zakład”.

Bezpieczne przystanie

Kryptowaluty ogólnie stają się powoli bezpiecznymi przystaniami. Wraz z BTC od kilku miesięcy rosną też czołowe altcoiny (choć – jak to zwykle bywa w pierwszym etapie bańki – w mniejszym stopniu niż człowa cyfrowa waluta), takie jak np. Ethereum czy litecoin. Według globalnej społeczności Twittera z token Ether (ETH) najprawdopodobniej ponownie w przyszłości ponownie przekroczy poziom cenowy 1000 USD.

Podobnie uważa Tim Draper – żywa legenda rynku VC i kryptowalut. On z kolei jest zdania, że na ceny rzędu 250 tys. USD na BTC zobaczymy za 2-3 lata. Sam spodziewał się ich szybciej, ale – jak dam teraz dodaje – kryptowaluta faktycznie stała się bezpieczną przystanią, co spowolni jej marsz na północ na wykresie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here