Naga MarketsDeutsche Bank: Bitcoin staje się tandetnym aktywem. Moda na kryptowalutę przemijaChcąc wskazać aktywo, które w ostatnich miesiącach na rynkach finansowych było najbardziej “modnym” wśród inwestorów, to niezaprzeczalnie można postawić na bitcoina (BTC). Obecnie jednak, kiedy doszło do zmiany tendencji wzrostowej na najpopularniejszej kryptowalucie nastawienie traderów również zaczyna się zmieniać. Tak twierdzą przynajmniej analitycy największej instytucji finansowej w Niemczech – Deutsche Banku. “Trend jest ostatnim etapem przed tandetą, tak dzieje się obecnie z bitcoinem”.

  • Rynek bitcoina wraz ze spadkiem traci na “popularności” w kwestii dalszego kupowania
  • Analitycy niemieckiego banku uważają, że moda na ten walor przemija
  • Co więcej analityk Deutsche Bank twierdzi, że Bitcoin z modnego stał się tandetny
  • Kryptowaluty jako powszechny środek płatniczy będą mało prawdopodobne – dodają analitycy

Moda na bitcoina przemija, a powszechne płatności kryptowalutą to mrzonki – twierdzi DB

W historii spekulacji wiele razy słyszeliśmy o tym, jak dana branża – bądź konkretny walor stawał się modny do handlowania. Coraz silniejszy hype na instrument zwykle powodował szybkie napompowanie ceny oraz zrzucanie według klasycznej zasady pump&dump. To samo patrząc w stronę kryptowalut już raz miało miejsce – jednak po kolejnym ponadprzeciętnym wzroście cyfrowych walut zdaje się, że walor wrócił do łask inwestorów oraz mainstreamu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Taka sytuacja może jednak nie trwać długo – twierdzą analitycy Deutsche Banku w ich ostatniej analizie. “Bitcoin z modnego stał się tandetny” – podają, dodając, że załamanie w przestrzeni kryptowalutowej, w tym 11% spadek bitcoina BTCUSD, było dowodem na to, że waluty cyfrowe mogą szybko stać się passé.

wykres Kurs Bitcoin D1 24.05.2021
Kurs Bitcoin D1 24.05.2021

Bitcoin potrzebował zaledwie trzech miesięcy, aby przejść z modnego do tandetnego, a wszystko, czego potrzeba, aby kryptowaluta wypadła z mody, to jeden tweet i oświadczenie chińskiego rządu” – podają analitycy. Mówiąc o wpisach na popularnym Twitterze miał na myśli CEO Tesli, Elona Muska, który podciągnął cenę kryptowalut i kolejno zrzucił ją wycofując się niejako z wcześniejszych wypowiedzi.

“Wartość Bitcoina będzie nadal rosła i spadała w zależności od tego, co ludzie uważają, że jest warta” – napisał analityk w nocie do klientów. “Jest to czasami nazywane ‘Efektem Dzwoneczka’ – uznanym terminem ekonomicznym opartym na twierdzeniu Piotrusia Pana, że Dzwoneczek istniał tylko dlatego, że dzieci wierzyły, że ona istnieje.

Słowa analityka sugerują zatem, że wartość Bitcoina jest całkowicie oparta na myśleniu życzeniowym. Kryptowaluty jako powszechny środek płatniczy będą mało prawdopodobne – dodają w nocie. Bank oszacował, że mniej niż 30% aktywności transakcyjnej bitcoina jest związane z płatnościami za towary i usługi – z większością związaną z inwestycjami finansowymi i tak może pozostać w niedalekiej przyszłości.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro sklep | kurs funta online | akcje lpp | biomed lublin akcje | polenergia notowania | cena euro | akcje azoty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here