Naga MarketsBitcoin staje się samospełniającą przepowiednią, gdy kurs dolara spada, uważa CEO Hercules InvestmentsDyrektor generalny Hercules Investments James McDonald mówi, że Bitcoin staje się samospełniającą się przepowiednią, gdy wartość dolara gwałtownie spada. Tymczasem, notowania BTC w momencie pisania tego artykułu utrzymują się ponad poziomem 30.000 USD.

  • Dolar jest słaby zarówno fundamentalnie jak i technicznie
  • Bitcoin zyskuje wsparcie inwestorów instytucjonalnych
  • Zarówno BTC jak i USD mogą rosną w tym samym czasie

Bitcoin i dolar z diametralnie różnymi nastrojami

James McDonald w wywiadzie dla programu Fast Money emitowanego w CNBC powiedział, że nastroje dla Bitcoina pozostają pozytywne, ponieważ przyciąga on większe wsparcie ze strony instytucji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Słabość dolara jest fundamentalna, ale też pod kątem technicznym wykres pokazuje, że spadki będą kontynuowane… Bitcoin zyskał coraz silniejsze i gorętsze wsparcie w społeczności inwestorów instytucjonalnych. Myślę, że istnieje coś w rodzaju religijnego naśladownictwa. Jest to samospełniająca się przepowiednia – jeśli miliony ludzi w coś uwierzą i zainwestują w to swoje pieniądze, cena będzie nadal rosła – powiedział McDonald.

Według McDonalda, Bitcoin (BTC) staje się reprezentacją rosnącej otwartości i zmiany perspektywy w tradycyjnej społeczności inwestycyjnej.

– Myślę, że Bitcoin niekoniecznie jest przeciwieństwem dolara, ale z pewnością jest wskaźnikiem otwartości na zmianę klas aktywów i zmianę perspektyw oraz zmianę [teorii] ekonomii, ponieważ Bitcoin, jakiego znamy, nie jest magazynem wartości. To naprawdę miara sentymentu. To miara entuzjazmu, aby zarabiać pieniądze poza tradycyjnymi metrykami ekonomicznymi – mówił CEO Hercules Investments.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

– Myślę, że Bitcoin kontynuuje wzrostowe momentum, a dolar nadal będzie się osłabiał. Nie są jednak, by niemożliwe było, aby te dwa aktywa podążały w tym samym kierunku. Chodzi o to, że w tej chwili nastroje są diametralnie przeciwne – dodał McDonald.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here