Naga MarketsW połowie kwietnia odnotowano sporą liczbę BTC wycofanych z platform handlu kryptowalutami. Po halvingu trend ten się umocnił. Dane Glassnode pokazują, że prawie 11 000 BTC zostało wycofanych z giełd od 11 maja. Bitcoin staje się dla wielu inwestycją długoterminową?

  • Nowe dane sugerują, że inwestorzy wycofują kryptowaluty z giełd.
  • Rezerwy BTC większość większych giełd kryptowalut maleją.

Bitcoin – tak, bitcoin trzymany na giełdzie – nie!

Wspomniany trend był widoczny już przed halvingiem, ale teraz nabrał na sile. Gdy podział nagrody w sieci bitcoina (BTC) stał się faktem 11 maja, inwestorzy przenieśli z giełd blisko 24 000 BTC (222 miliony USD). Udowadniają to dane Glassnode.

Nadal jednak np. Coinbase ma spore rezerw w BTC i do tego pozostają one mniej więcej takie same, jakie były. Bitfinex miał wcześniej około 205 tys. BTC rezerw, a dziś wartość ta spadła do 134 tys. BTC. Bitmex miał z kolei około 228 tys. BTC, a 13 marca 2020 r. 214 tys. BTC. Bitstamp posiadał z kolei 66 000 BTC w dniu 12 kwietnia 2020 r., a dziś posiada 71 000 BTC.

Dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego jednak takie zjawisko w ogóle ma miejsce? Możliwe, że ogólnie (nareszcie!) wzrosła świadomość klientów giełd, którzy po wielu upadkach tego typu platform w końcu zrozumieli, że kryptowaluty, by były bezpiecznie, nie mogą być przechowywane na giełdach. To jednak wątpliwe.

Bardziej prawdopodobny scenariusz sugeruje, że po prostu inwestorzy uznali, że w skali najbliższych miesięcy BTC będzie już rósł po halvingu. Założyli zapewne, że lepiej przejść w tryb longterm i “hodlować” kryptowaluty w oczekiwaniu na bańkę, a nie obracać nimi na giełdach, by zarabiać krótkoterminowo.

Jeśli to prawda, byłby to bardzie byczy sygnał i scenariusz dla rynku BTC. Tym bardziej, że, jak się dziś okazuje, w kryptowaluty inwestuje coraz więcej inwestorów instytucjonalnych, zaś bank JPMorgan otwiera ponoć nawet konta dla największych firm z tego segmentu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here