Naga MarketsWedług Willy’ego Woo, oddzielanie się bitcoina od rynku akcji rozpoczęło się stosunkowo niedawno. Dodał, że jest to jednak znak, że kryptowaluta walczy o status „bezpiecznej przystani”.

  • Bitcoin zasługuje na status safe haven.
  • Kryptowaluta oddziela się od rynku akcji.

Bitcoin oddziela się od rynku akcji

Bitcoin (BTC) zaczął odłączać się od amerykańskiego indeksu giełdowego S&P 500. Przynajmniej tak uważa Willy Woo. Przewiduje, że proces ten będzie postępował:

„Bitcoin wkrótce oddzieli się od tradycyjnych rynków [akcji], ale napędzany wewnętrzną krzywą S (myślę o wzroście w stylu start-upu), a nie zmianami postrzegania go jako instrumentu zabezpieczającego przez tradycyjnych inwestorów”.

 

Odnosząc się do wskaźnika Network Value to Transaction Ratio (NVT), wprowadzonego przez niego w 2017 r., Woo stwierdził, że cena bitcoina wykazuje wyraźne wsparcie cenowe pomimo gwałtownego spadku indeksu S&P w ostatnich dniach.

NVT można porównać do wskaźnika P / E (cena do zysków) bitcoina, ale w związku z tym kryptowaluta nie generuje zarobków w sensie dosłownym, Woo zastąpił wartości P / E wartością sieci (kapitalizacja rynkowa bitcoina) i codzienną wartością transakcji zachodzących w łańcuchu.

Woo dodał też, że wskaźniki sugerują, że bitcoin może zacząć odzyskiwać status „bezpiecznej przystani”, jeśli akcje będą nadal spadać:

„Ten test pokazuje, że jeśli akcje będą tracić, bitcoin napędzany swoją dużą krzywą S, pochłaniając coraz więcej kapitału, będzie prezentował się doskonale jako bezpieczne aktywo”.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Postaw na kryptowalutę

Z kolei 26 października współzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano, stwierdził, że „bitcoin to najlepsza bezpieczna przystań”, a “rynek to teraz potwierdza”.

Z kolei analityk Scott Melker napisał w maju na Twitterze, że akcje i bitcoin „nie są teraz skorelowane i nie były wcześniej skorelowane”.

Na początku zeszłego tygodnia, inwestor kryptowalut, Chris Dunn, zasugerował zaś, że rozpoczęła się negatywna korelacja między akcjami a BTC.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here