Naga MarketsBitcoin stabilny w piątek. Kurs BTC powyżej 7,5 tys. USD, Dash i Cardano rosną o 7%Po fali silniejszej zmienności obserwowanej od ponad 7 dni, Bitcoin uspokaja się pod koniec bieżącego tygodnia i po silnych wzrostach środowych znajduje wsparcie nad minimami październikowymi. Kurs BTC blokuje obecnie historyczna linia trendu spadkowego rysowana od czerwcowych szczytów, a uspokojenie sytuacji przekłada się również na rynek altcoinów. Na nim wyróżniają się Dash oraz Cardano, które nadal silnie zyskują, w skali ostatnich 24 godzin umacniając się o 7%.


Bitcoin czeka na powrót powyżej 8 tysięcy USD. Kurs BTC znowu będzie poruszał się w konsolidacji?

Notowania najstarszej kryptowalty co prawda zostawiły w tyle wielomiesięczne dołki na wysokości 6,5 tysięcy dolarów i odbiły ponownie nad minima październikowe utrzymując się powyżej 7500 dolarów, jednak presja spadkowa nadal jest utrzymywana. Wskaźnik RSI dopiero co odbił z silnych poziomów wyprzedania, nadal utrzymując się w niższych obszarach swojego zasięgu i już wkrótce może zostać poddany testowi przez podażową linię trendu.

kurs Bitcoina 29.11
Bitcoin blokowany przez spadkową linię trendu

Bitcoin musi wrócić powyżej 8 tysięcy dolarów do dawnej konsolidacji pod 10 tysiącami dolarów jeżeli chce myśleć o realizowaniu jakichkolwiek scenariuszy wzrostowych. W innym wypadku to przewaga nadal będzie należała do niedźwiedzi.

„Bitcoin nadal czeka na powrót do zakresu pomiędzy 10-8 tys. dolarów, który był testowany od końca września. Jest to co prawda pierwszy przystanek do budowania dalszych długich pozycji,  jednak niezbędny jeżeli kurs BTC ma mieć jakiekolwiek szanse powrotu do tegorocznych maksimów. Póki co nie ma takiej sytuacji i od miesięcy tworzy się kanał spadkowy, natomiast po ostatniej silnej deprecjacji wywołanej atakiem chińskich władz na kryptowalutowy Bitcoin znalazł nowy dołek, na wysokości którego widać było wyraźniejszą reakcję popytu” – wyjaśnia Tomasz Rozmus podczas piątkowego programu Crypto Flash.

Altcoiny również stabilnie, kurs Dash i Cardano liderami piątku

Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut utrzymuje się na bezpiecznej wysokości 206 miliardów dolarów, a wśród głównych 20 altcoinów nie widać wyraźniejszej zmienności. Wyjątkiem są Dash oraz Cardano, które zyskują około 7% i w piątkowy poranek są notowane kolejno po 54,11 dolarów oraz 0,0412 dolara.

W trakcie środowej i czwartkowej sesji Dash podejmował próbę testu listopadowych maksimów i silnych wzrostów do 75 a następnie do 65 dolarów, zdecydowana większość ataków popytu była jednak korygowana. Token nadal odbija jednak od miesięcznych minimów i lokalnego poziomu 50 dolarów, jako jeden z nielicznych gwarantując dodatnią stopę zwrotu w ujęciu tygdodniowym.

Z kolei token sieci Cardano, ADA, dodaje do swojej wartości w piątek kolejną sesję wzrostową, piątą z rzędu i wybija ważny poziom 0,04 dolara.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here