Naga MarketsBitcoin na liściachPo poniedziałkowej próbie wybicia poziomu 8 tysięcy dolarów, Bitcoin w środę próbował testować niemal tygodniowe minima, zatrzymał się jednak pod poziomem 8,4 tys. W środę, o godzinie 08:30, na luksemburskiej giełdzie Bitstamp za jednego BTC płacono niespełna 8230 dolarów, a stabilizację kursów widać również na rynku altcoinów. Silniej korygują natomiast Bitcoin SV oraz Monero, których wartość w przeciągu ostatniej doby zmalała kolejno o 6% oraz 4%.


Bitcoin kumuluje w wąskim zakresie. Kurs BTC czeka wzrostowe odbicie?

Patrząc na zachowanie ceny na przełomie miesiąca można uczciwie przyznać, że poziom 8 tysięcy dolarów pełni rolę ważnego wsparcia. Cena testowała go wielokrotnie i pomimo silnego naporu sprzedających, ten cały czas jest utrzymywany. Czy przy odpowiedniej kumulacji zleceń zakupowych pozwoli to na odbicie w górę?

Nawet jeżeli do takiego dojdzie, kurs BTC będzie miał po drodze kilka istotnych przystanków, które mogą spowolnić korektę wzrostową i powrót do wzrostów. Pierwsze wypadają na minimach z sierpnia tuż nad poziomem 9 tysięcy dolarów, kolejne to okrągła bariera psychologiczna na wysokości 10 tysięcy dolarów. Punktem granicznym nadal pozostają maksima z połowy wakacji w okolicach 13 tysięcy dolarów i ich pokonanie jest niezbędne jeżeli Bitcoin ma kierować się w stronę historycznego ATH.

btcusd 2 października 2019
Kurs Bitcoina w środę stabilnie w zakresie wąskiej konsolidacji. BTCUSD D1

Altcoiny stabilnie, w delikatnej korekcie. Najsilniej tracą Bitcoin SV oraz Monero

Wtorkowa próba wybicia przez Bitcoina kilkudniowych szczytów oraz środowa korekta spowodowały, że podobne ruchy obserwowane są również na rynku altcoinów, w zdecydowanej większości przypadków nie przekraczają jednak 3%.

Silniejsza zmienności obserwowana jest jedynie na dziewiątej i trzynastej pod względem kapitalizacji kryptowalucie, którymi są Bitcoin SV oraz Monero. BSV po teście ponad tygodniowych szczytów osuwa się skromnie drugi dzień z rzędu korzysta jednak ze strefy wsparcia na wysokości 82 dolarów. Z kolei Monero walczy z okolicami 55 dolarów i stara się pogłębiać lokalne minima, testując poziomy obserwowane ostatni raz w marcu bieżącego roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here