Naga MarketsKurs kryptowalut Ethereum ETH Litecoin LTC Bitcoin BTCNotowania Bitcoina w trakcie środowej sesji wykazywały chwilowe niezdecydowanie odrzucając trzytygodniowe maksima i ostatecznie zamykały się w okolicach cen sesyjnego otwarcia. Czwartek przynosi kontynuację stabilizacji w okolicach poziomu 10,6 tys. dolarów. Z kolei na rynku altcoinów silniej traci Litecoin, który zdaniem Tomasza Rozmusa z Tokeneo czeka „powolna śmierć”.


Bitcoin nadal konsoliduje, a inwestorzy czekają na kontynuację wzrostów

Po serii sesji wzrostowych po przetestowaniu dolnego ograniczenia strefy akumulacji na 9,5 tys. dolarów, Bitcoin dynamicznie zyskiwał przez pięć dni. Podejście w okolice 10,6 tys. dolarów wywołało jednak uspokojenie cenowe i kurs BTC przesuwa się w tym obszarze od kilkudziesięciu godzin. O godzinie 08:15 na luksemburskiej giełdzie Bitstamp, za jednego Bitcoina płacono 10613,76 dolarów.

Inwestorzy cały czas liczą na ponowny test okrągłej bariery 11 tys. dolarów, który pozwoliłby celować w wyższe poziomy cenowe i podejść w okolice lipcowych szczytów nad 12 tys. dolarów przed uruchomieniem we wrześniu długo wyczekiwanej platformy Bakkt.

Bitcoin 5 września
Bitcoin stabilnie w czwartek. Kurs BTCUSD D1 dostarcza TradingView

Litecoin traci niemal 3% i konsoliduje na czteromiesięcznych minimach

Pomimo stabilizacji Bitcoina, rynek altcoinów spada, a na jego tle wyróżnia się niemrawa kondycja Litecoina, drugiej pod względem metryki kryptowaluty, która miała stać się alternatywą dla BTC. Od czasu halvingu LTC stracił jednak w oczach inwestorów i górników i pomimo chwilowej próby podbicia ceny na początku sierpnia, od tego czasu cały czas traci. Zdaniem Tomasza Rozmusa jesteśmy świadkami powolnej śmierci kryptowaluty, która staje się coraz mniej konkurencyjna w obliczu nowych projektów:

“Litcoin stracił w oczach górników oraz inwestorów. Miał być „lżejszym” bitcoinem i podbić rynek krypto a jest „ciężkim” od podaży walorem, który po halvingu spada na coraz niższe poziomy. Fundamentalnie wygląda bardzo słabo i jest to moim zdaniem powolna śmierć Litecoina. Technologicznie Litecoin nie ma żadnych szans z nowopowstającymi, podobnymi projektami” – twierdzi Tomasz Rozmus z Tokeneo.

Litecoin od najwyższych cen po halvingu, do sierpniowych dołków tracił ponad 40% swojej wartości:

Litecoin 5 września
Litecoin na przegranej pozycji? Wykres LTCUSD dostarcza TradingView

Jeżeli chodzi o pozostałe altcoiny, to w przedziale ostatnich 24 godzin najgorzej radziły sobie Ethereum, Stellar oraz Bitcoin SV, tracące około 1,5%. Na prowadzenie wysuwa się Monero zyskując niespełna 2%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here