Naga MarketsBitcoinCena Bitcoina wzrosła dziś powyżej 54 tysięcy dolarów. Oznacza to, że tylko od początku roku BTC podrożał o ponad 25 500 dolarów, co stanowi niemal 88 proc. Licząc natomiast od dołków z marca 2020 r. cena najstarszej z walut wirtualnych wzrosła o 50 650 dolarów, co stanowi już ponad 1 315 proc. Tak znaczna aprecjacji sprawiła, że rynkiem tym coraz bardziej zaczęli interesować się również inwestorzy instytucjonalni.

  • Bitcoin kosztuje ponad 54 tysiące dolarów
  • Cena BTC wzrosła w ciągu roku o ponad 1 315 proc.
  • Bitcoin zyskuje kosztem złota

Bitcoin bardziej atrakcyjny od złota

Mike McGlone, starszy strateg rynku towarowego w Bloombergu uważa, że rośnie zarówno techniczne jak i fundamentalne wsparcie dla Bitcoina. W jego ocenie, BTC “spycha na bok” złoto jako magazyn wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
McGlone napisał w poniedziałek na Twitterze, że bitwa pomiędzy bezpiecznymi przystaniami zaczyna sprzyjać Bitcoinowi.

– Złoto zawsze będzie miało swoje miejsce w biżuterii i kolekcjach monet, ale większość wskaźników wskazuje na przyspieszające tempo zastępowania metalu przez Bitcoina jako magazynu wartości w portfelach inwestorów – wskazał.

Wykres towarzyszący tweetowi pokazuje silną przewagę Bitcoina w stosunku do złota od połowy 2020 roku. Innymi słowy, wygląda na to, że Bitcoin zyskuje na popularności wśród inwestorów instytucjonalnych kosztem złota. Wykres podkreśla również gwałtowny spadek zmienności Bitcoina w stosunku do złota.

McGlone od dawna argumentował, że Bitcoin ostatecznie stanie się preferowaną bezpieczną przystanią dla inwestorów, ponieważ narracja “cyfrowego złota” nadal zyskuje na popularności.

Na początku lutego przewidywał on, że BTC szybko osiągnie poziom 50 000 USD, ponieważ inwestorzy wycofują fundusze ze złota i kierują je do cyfrowych aktywów. Flagowa kryptowaluta osiągnęła poziom 50 000 USD niecałe dwa tygodnie później.

W listopadzie 2020 roku McGlone wskazał on natomiast, że Bitcoin może osiągnąć 170 000 USD w ciągu najbliższych dwóch lat. Ta projekcja jak dotąd nie została jednak jeszcze wypełniona.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFriz i EKIPA HOLDING podpisują term sheet ze spółką Beskidzkie Biuro Inwestycyjne (BBA)
Następny artykułKurs euro (EUR/USD) niedowartościowany. ING uważa jednak, że nie na długo
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here