Naga MarketsBitcoin? Sprzedaj jeszcze dzisiaj! Obwieścił guru inwestowania Dave RamseyZnany prezenter radiowy i autor wielu książek o inwestowaniu, Dave Ramsey, w swojej radiowej audycji wypowiedział się na temat inwestycji w Bitcoina, która z zaledwie 1,5 tys. dol. w 6 lat przyniosła jednemu ze słuchaczy ponad 100 tys. dol. Ramsey wyraził się sceptycznie co do Bitcoina i zalecił jak najszybszą zamianę kryptowaluty na gotówkę nazywając ją “funny money”.

  • Cena Bitcoina wspina się na kolejne rekordowe wyżyny i we środę zbliżyła się do 28,6 tys. dol.
  • Od marcowego krachu wywołanego pandemią kurs BTC/USD wzrósł o ponad 630%
  • Naszą prognozę dotyczącą rynku kryptowalut w 2021 roku znajdą Państwo pod tym linkiem

Bitcoin warto sprzedaż już teraz, twierdzi Dave Ramsey

W środę rano, Dave Ramsey podzielił się swoją opinią związaną z Bitcoinem w prowadzonej przez niego porannej audycji. Do studia dodzwonił się jeden ze słuchaczy, który pochwalił się inwestycją w BTC rozpoczętą w 2014 roku, która jak do tej pory przyniosła mu 120 tys. dol. z początkowych 1,5 tys. dol. Stwierdził, że jak do tej pory nic z nią nie robił i po prostu zostawił ją na te kilka lat w swoim cyfrowym portfelu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ramsey przestrzegł jednak swojego słuchacza twierdząc, że najodpowiedniejszym momentem na sprzedaż jest właśnie ten moment.

– Jeśli nie zamienisz tego w gotówkę jeszcze dzisiaj rano, to zainwestowałeś właśnie 100 tys. dol. w Bitcoina. To powinno cię odpowiednio przestraszyć – zaznaczył gospodarz programu. – To już nie jest 1500 dol., to 100 tys. dol. każdego dnia, którego trzymasz w swoim portfelu i codziennie reinwestujesz je ponownie.

– Do wieczora, spienięż to gościu. – dodał kolokwialnie Ramsey.

fpmarkets

Gospodarz programu zaznaczył, że posiadanie ponad 50% swojego majątku w tak zmiennym aktywie jak Bitcoin jest naprawdę ryzykowne i porównał to do rzucania kostką i do gry w ruletkę.

– Jeśli faktycznie jesteś w stanie zamienić to na gotówkę i po drodze nie okaże się, że to tylko sztuczne zyski… Mam nadzieję, że możesz to zamienić na gotówkę jeszcze dzisiaj – podkreślił Dave Ramsey.

Dodał także, że jest zawsze bardzo sceptyczny, gdy coś zwiększa swoją wartość z 1,5 tys. dol. do 100 tys. dol. oraz podzielił się swoją poradą związaną z inwestowaniem, która jest przestrogą dla początkujących inwestorów z miejsca osiągających niespodziewanie wysokie zyski.

– Jeśli jesteś w stanie to wypłacić, kolejnym zagrożeniem jest to, że skoro udało Ci się raz to będziesz chciał osiągnąć to samo po raz drugi. – stwierdził. – Rób co chcesz, ja nie jestem zwolennikiem inwestycji o ultra-wysokim ryzyku, a przynajmniej tym jest właśnie Bitcoin. – podsumował Dave Ramsey.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. Caro jeśli zadajesz takie pytania to trzymaj gotówkę bo inwestując szybko stracisz kasę. W międzyczasie doczytaj o inwestowaniu i wtedy wejdź. Na pewno teraz nie kupuj btc bo będzie to totalna klapa. Nie kupuje się aktywa w momencie kiedy jest o nim głośno – to podstawowa zasada. Zarobią ci którzy kupili wcześniej, teraz ci co kupią stracą jak przyjdą spadki.

  2. Dodruk 30% dolara w skali roku, myślę że to główny powód wzrostu BTC którego dodrukować się NIE DA, pozdrawiam myślących

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here