Naga MarketsBitcoin spowoduje, że "wszyscy umrzemy". Chiński ekonomista ostrzega przed BTCChiński ekonomista i asystent dyrektora w Międzynarodowym Instytucie Monetarnym na Uniwersytecie Renmin, Qu Qiang przewiduje, że “wszyscy umrzemy”, jeśli bitcoin (BTC) zostanie powszechnie przyjęty jako waluta. Prognozuje, że społeczeństwo wpadnie w “spiralę śmierci deflacji”, dodając, że “całe narody będą się kurczyć i implodować”.

Wszyscy umrzemy, jeśli bitcoin zostanie szeroko przyjęty, przewiduje chiński ekonomista

Qu Qiang, był gościem w CGTN gdzie wypowiadał się na temat bitcoina. CGTN jest własnością chińskich mediów państwowych China Central Television (CCTV). Wideo z jego wywiadu zostało udostępnione na Twitterze w czwartek przez inwestor kryptowalutową Hailey Lennon.

Te artykuły również Cię zainteresują
Qu został zapytany: “Czy możesz podać mi najgorszy scenariusz, jaki rodzaj systemowego szoku da obecnemu systemowi finansowemu szerokie zastosowanie bitcoina w Chinach lub reszcie świata?”. Odpowiedział:

– Mogę ci dokładnie powiedzieć, co się stanie. Wszyscy umrzemy. To nie jest żart – powiedział Qu Qiang.

invest

Jego zdaniem może to być “najgorszym scenariuszem” który wydarzy się jeśli bitcoin miałby stać się “ostatecznym rodzajem waluty” i “przyjętym przez całe społeczeństwa” Qu następnie wskazał, że “bitcoin ma bardzo ścisłą, ograniczoną całkowitą liczbę co oznacza, że jest to waluta deflacyjna”, dodając, że nie rozszerzy kwoty wraz ze wzrostem rozwoju ludzkości.

W związku z tym stwierdził, że wraz z przyjęciem bitcoina nasze społeczeństwo wpadnie w “spiralę śmierci deflacyjnej”. Rozwinął: “Całe społeczeństwo skurczy się i ulegnie implozcji. To właśnie stało się pod koniec panowania dynastii Ming, kiedy zabrakło im srebra.”

Qu ukończył studia i uzyskał doktorat z ekonomii na Renmin University of China, gdzie obecnie jest profesorem i doradcą doktorskim. Obecnie pełni funkcję zewnętrznego nadzorcy Bank of Beijing oraz Industrial and Commercial Bank of China (ICBC). Wśród wielu stanowisk, które piastuje, jest również dyrektorem China Financial Policy Research Centre, kluczowego ośrodka badawczego nauk humanistycznych i społecznych chińskiego Ministerstwa Edukacji.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Sympatycy kryptowalut śmieją się z mrocznych prognoz ekonomisty

Posiadacze bitcoina w mediach społecznościowych dobitnie zasugerowali, że chiński ekonomista nie ma racji. Niektórzy nazwali całą sprawę “ostatecznym strachem władzy” i “sankcjonowaną przez państwo bzdurną propagandą”.

Niektórzy obalili teorię dotyczącą srebra. Jedna osoba tweetowała: “Dynastia Ming upadła z wielu powodów, ale deflacyjna spirala srebra nie jest jednym z nich”, powołując się na pracę Richarda von Glahna, który napisał: “Ta hipoteza opiera się na wątpliwych podstawach teoretycznych i empirycznych”.

W czasie dynastii Ming wyemitowano zbyt wiele papierowych pieniędzy, powodując hiperinflację. Do 1425 roku papierowe pieniądze były warte tylko siedemdziesiątą część swojej pierwotnej wartości, a używanie papierowej waluty w Chinach zostało zawieszone.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje allegro | akcje celon pharma | usd prognoza | kontrakty cfd | kurs ropy wti | pkn orlen notowania | kurs sp500 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLibet miał 1,19 mln zł zysku netto, 6,83 mln zł EBITDA w I kw. 2021 r.
Następny artykułWikana miała 15,22 mln zł zysku netto, 20,81 mln zł zysku EBIT w I kw. 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

  1. Jeśli tylko on tak mówi, a amerykańscy czy polscy specjaliści mówili by odwrotnie to wiadomo że ma rację on. Prawdy można szukać tylko wśród rosyjskich i chińskich wiadomości, owszem równiez wśród ichsiejszej propagandy, ale jednak coś wartościowego i prawdziwego zawsze się znajdzie. Nie wierzylbym w ani słowo zachodu czy naszych pseudo specjalistów czy polityków

  2. Koleś który pracuje dla banków i jest chińczykiem mówi że wszyscy umrzemy jak Bitcoin będzie waluta światowa.🤣

    Czyli będzie całkiem na odwrót 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here