Naga Marketshttps://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/Doświadczenie uczy, że ocenianie miesięcznej kondycji aktywa inwestycyjnego, szczególnie tak zmiennej klasy jak kryptowaluty, może być zgubne. W związku z długim weekendem w USA wynikającym z obchodów Święta Dziękczynienia, można jednak ostrożnie stwierdzić, że Bitcoin nie czeka już na silniejsze ruchy przed końcem listopada. Po środowym wzroście, który okazał się najsilniejszy od 4 tygodni, kurs BTC w skali miesiąca nadal traci ponad 17%. Wczorajsza deprecjacja wywołała jednak pozytywną reakcję na szerokim rynku altcoinów, gdzie najsilniej zyskują Monero oraz Cardano.


Bitcoin w czwartek w miejscu po wzroście o ponad 5% w trakcie sesji środowej

Jak informowaliśmy wczoraj wieczorem, po przedpołudniowym spadku na lokalne minima, kurs BTC silniej odbijał i zapewniał sobie ostatecznie najdynamiczniejsze jednosesyjne umocnienie od 26 października. Bitcoin zatrzymał się na długoterminowej linii trendu spadkowego, a czwartkową sesję rozpoczyna bez większej zmienności. W związku ze Świętem Dziękczynienia i długim weekendem w USA obrót na zachodnich giełdach kryptowalutowych może być mocno ograniczony.

Pomimo pozytywnego wydźwięku środowej sesji, Bitcoin nie może zaliczyć listopada do najbardziej udanych. Obecnie traci na jego przestrzeni ponad 17%, co jest najsilniejszym jednomiesięcznym spadkiem od roku. W listopadzie 2018 rynek również obserwował silne osunięcia, których dynamika przekraczała 30%.

kurs Bitcoina BTC 28.11
Bitcoin silnie zyskiwał w środę, w czwartek zachowuje spokój. W skali miesiąca traci 17%. Źródło: Tradingview.com

Kursowym optymistą nadal pozostaje Tomasz Rozmus, prezes giełdy Tokeneo, który w porannym programie Crypto Flash na antenie Comparic24.tv zwraca uwagę, że ruchy dążące do legalizacji rynku cyfrowych aktywów mogą w długim terminie umocnić Bitcoina:

Legalizacja rynku kryptowalutowego z pewnością pozytywnie wpłynie na branżę. Cały biznes może przenieść się za niedługo do Azji, w której kolejne kraje otwierają drzwi dla kryptowalutowych projektów. Singapur “zgarnął” niemal wszystkie wyrzucone z Chin giełdy, teraz Korea Południowa tworzy struktury dla branży. 2020/2021 będzie przełomowy jeżeli chodzi o legalizację kryptowalut” – wyjaśniał Rozmus.

Monero i Cardano najwięcej zyskały na umocnieniu Bitcoina

W trakcie środowej sesji w reakcji na aprecjację BTC najsilniej umacniały się notowania Monero i Cardano, które w ujęciu dobowym rosną kolejno o ponad 9% oraz 7%. Dobrze radzą sobie również Bitcoin Cash, Binance Coin oraz Ethereum, których wartości zwiększały się o ponad 5%.

W efekcie łączna kapitalizacja rynku kryptowalut utrzymuje się powyżej poziomu 205 miliardów dolarów. Pod kątem stóp zwrotu z inwestycji – zarówno w skali siedmiodniowej i trzydziestodniowej – na rynku nadal dominują straty. Żadna z 20 największych kryptowalut nie przyniosła w tych dwóch okresach zysków, a inwestując przykładowo w Dash miesiąc temu można było stracić ponad 30%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrimeBit Games [PBT], Ten Square Games [TEN] – Gorące spółki dnia
Następny artykułKurs funta (GBP) w górę dzięki sondażom, kurs euro (EUR) nadal nad 1,10, kurs dolara (USD) respektuje opory
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here