Naga MarketsWedług niezależnego analityka finansowego Josha Ragera, kurs bitcoina wkrótce uderzy w silny oporu i spadnie o 30 proc. Jak na razie za 1 BTC płaci się ok. 13 500 USD.

  • Czy bitcoin zaliczy teraz mocną korektę? 
  • Rager twierdzi, że należy się teraz spodziewać spadków o aż 30 proc.
  • W ich efekcie na rynek wejdą nowe instytucje.

Bitcoin spadnie o 30 proc.

Główna kryptowaluta świata może spaść nawet o 30 procent, powiedział współzałożyciel Blockroots. Zauważył, że para BTC / USD ma swoisty talent do rysowania ekstremalnych zniesień po długich wzrostach na wykresie. Wspomina o dziewięciu takich przypadkach w historii kryptowaluty.

Jego prognoza pojawia się jednak w zaskakującym momencie. Kryptowaluta wzrosła o około 90 procent przez cały 2020 roku, osiągając w piątek cenę 14 098 USD. Był to najwyższy poziom od stycznia 2018 r., kiedy kurs spadł po odnotowaniu rekordowego poziomu 20 000 USD w poprzednim miesiącu.

Wielu traderów, w tym sam Rager, zgadza się, że bitcoin odzyskał teraz poziom 14 000 USD na podstawie teorii, że kryptowaluta jest aktywem zabezpieczającym przed inflacją. W tle zaś banki centralne drukują coraz więcej pieniędzy, co osłabia ich siłę nabywczą. W rezultacie inwestorzy przenoszą swoje rezerwy gotówkowe na rynki akcji, złota i cyfrowych walut. To wyjaśnia niesamowity wzrost ceny kryptowaluty od marca 2020 roku.

Korekta musi być i basta!

Rager postrzega nadchodzącą korektę jako coś naturalnego. Przyznał, że spadek okaże się nawet w pewnym sensie dobry dla rynku, bowiem przyciągnie teraz większą liczbę inwestorów na rynek bitcoina. Dla nich byłaby to okazja do kupienia “tanich” coinów.

Na dłuższą metę wiemy, dokąd to zmierza – dodał, sugerując, że chodzi o dalszą hossę.

Możliwe, że ma jednak rację i firmy takie jak Square czy Microstrategy czekają na korektę, by dokupić więcej bitcoinów. Prezes Bakkt Adam White powiedział Wall Street Journal, że fundusze hedgingowe, domy maklerskie i inne popularne firmy handlowe „przyglądają się kryptowalutom i bitcoinowi”. Poinformował, że dynamicznie rosną np. dzienne transakcje na platformach kontraktów futures jego firmy.

Do tego w USA władze myślą o kolejnym pakiecie stymulacyjnym, który oznacza dalsze zadłużanie się kraju i dodruk dolarów. W praktyce może dać to BTC impuls do kolejnej hossy.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here