Naga MarketsBitcoin spadnie poniżej 30 000 USD. Instytucje nie podtrzymają kursu kryptowaluty - uważa ekspertScott Minerd, dyrektor Guggenheima, przedstawił kolejną niedźwiedzią prognozę dotyczącą ceny bitcoina. Twierdzi, że popyt ze strony instytucji nie jest wystarczający, aby utrzymać kurs BTC powyżej pułapu 30 000 USD.

  • Bitcoin nie utrzyma się powyżej 30 000 USD – uważa Scott Minerd. Jego zdaniem popyt ze strony instytucji jest zbyt mały.
  • Długoterminowo jednak BTC ma nadal okazać się dobrą inwestycją.

Bitcoin będzie nadal spadał?

Dyrektor firmy świadczącej usługi finansowe powiedział telewizji Bloomberg, że baza inwestorów instytucjonalnych nie jest wystarczająco duża, aby utrzymać obecne ceny kryptowalut.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tej chwili nie ma realnego popytu instytucjonalnego, który wspierałby cenę 35 000 USD lub nawet 30 000 USD. Nie sądzę, aby baza inwestorów była obecnie wystarczająco duża i głęboka, aby wesprzeć tego rodzaju wycenę – powiedział.

Minerd dodał jednak, że na dłuższą metę kupno bitcoina nadal będzie opłacalną inwestycją. Warto mimo wszystko przypomnieć, że bitcoin stracił już 27 proc., licząc od ATH na poziomie 42 000 USD.

Sam Minerd powiedział na antenie CNBC, że spodziewa się spadku do 20 000 USD. Realizacja tego scenariusza wiązałaby się z korektą o ponad 50 proc., co miało miejsce kilkakrotnie podczas poprzednich cykli rynkowych. Ostatni raz BTC spadł o ponad połowę w marcu 2020 r., kiedy to odbił się od poziomu ok. 10 000 USD i zleciał poniżej 5 000 USD. Wszystko to rozegrało się na przestrzeni 3 tygodni.

Długoterminowo czeka nas hossa

Guggenheim nie zmienił jednak swojego stanowiska w sprawie długoterminowych perspektyw dla bitcoina, a Minerd stwierdził w grudniu, że badania firmy pokazały, że bitcoin może być wart około 400 000 USD.

Obecnie, gdy bitcoin zbliża się do ważnego poziomu wsparcia na wykresie na poziomie 30 000 USD, zbliżające się wygaśnięcie 4 miliardów USD w opcjach BTC może sprzyjać bykom – tak przynajmniej uważają analitycy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usa 500 | bitcoin era | ceny ropy wti | cd projekt kurs | pgnig kurs akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here