Naga Marketsklawiatura z przyciskiem bitcoinStyczeń 2020 rozpoczyna nie tylko nowy rok, lecz również okres lat ’20 XXI wieku. Patrząc na to, czego możemy się spodziewać na przestrzeni nadchodzącego dziesieciolecia, firma VC Andreessen Horowitz przewiduje, że Bitcoin (BTC) będzie prawdopodobnie centralnym elementem mechanizmów monetyzacji, z których będą korzystać przyszłe podmioty mające wpływ na rynek online.


Bitcoin zostanie wyparty przez “Monetę Wpływu”?

Andreessen Horowitz uważa, że czeka nas wysoce zautomatyzowana przyszłość, w której przygotowywane w “zrobotyzowanej kuchni” jedzenie jest dopasowane do mikrobiomu i stylu życia danej osoby, a VR i awatary są nieodłączną częścią codziennej pracy biznesowej.

Jego zdaniem do 2030 roku doczekamy się także powstania “Monety Wpływu”, czyli prywatnego zasobu cyfrowego zapewniającego fanom udział w rosnącej popularności “Wpływu” – podobnie jak sposób, w jaki pracownicy startupów uczestniczą we wzroście swojego startupu poprzez kapitał własny.

Jest on także przekonany, że kluczowe zmiany dotyczyć będą przede wszystkim technologii blockchain, hiper-automatyzacji oraz bezpieczeństwa sztucznej inteligencji.

Brian Burke napisał nawet w ComputerWeekly, że w przyszłości prawdziwy blockchain lub “łańcuch kompletny” będzie miał potencjał, aby przekształcić przemysł przewidując dalej, że technologia będzie “w pełni skalowalna do 2023 roku”.

Zauważa on, że Blockchain wraz z uzupełniającymi się technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja i internet przedmiotów (IoT), rozszerzy rodzaj uczestników w sieciach zdecentralizowanych i zautomatyzowanych.

Jako przykład wskazuje się tu m.in. inteligentny samochód wyposażony w czujniki, który może być w stanie negocjować ceny ubezpieczenia bezpośrednio i automatycznie z ubezpieczycielem, wykorzystując na przykład Blockchain i internet rzeczy.

Cena BTC spadnie poniżej 1000 USD

Traktując wszystkie projekcje poważnie dojść można by do wniosku, że o ile technologia blockchain będzie znacząco wpływać na rozwój technologiczny świata, posiadacze kryptowalut powinni zacząć obawiać się o swoje środki. Prezes ZenGo Ouriel Ohayon opublikował bowiem na Twitterze swoje prognozy, w których przedstawił makabryczno-apokaliptyczny scenariusz na 2020 r.:

– Bitcoin spadnie poniżej 1000 USD; wszystkie portfele sprzętowe zostaną zhakowane; Tron/XRP stanie się najważniejszą kryptowalutą; tożsamość Satoshiego Nakamoto zostanie ujawniona i będzie rozczarowująca.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 liderem w Europie – polski indeks rośnie o 1,9% w czwartek, akcje JSW w górę o 10%
Następny artykułChiny wstrzymują powiązania giełdowe z Londynem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here