Naga Markets

Bitcoin spadł na przestrzeni ostatnich czterech dni o ponad 2,5 tysiąca dolarów. Licząc zaś od szczytów z listopada 2021 r., notowania najstarszej z walut wirtualnych osunęły się o niemal 40 tysięcy dolarów. To też sprawiło, że Bitcoin, za którego jeszcze siedem miesięcy temu zapłacić trzeba było 69 tysięcy dolarów, dziś kosztuje poniżej 30 tysięcy dolarów. Mimo tak znacznej deprecjacji, znany, polski YouTuber ekonomiczny i doradca majątkowy Cezary Graf ostrzega, że to wciąż jeszcze nie koniec spadków.

BTC utknął w konsolidacji 

Notowania Bitcoina osiągnęły swój historyczny szczyt dokładnie 10 listopada 2021 r. Tego dnia z jednego Bitcoina zapłącić trzeba było 69 tysięcy dolarów. Dziś, tj. 10 czerwca 2022 r., a więc po dokładnie siedmiu miesiącach ten sam Bitcoin kosztuje 29 500 dolarów, a w międzyczasie (12 maja br.) zapłacić za niego można było zaledwie 25 400 dolarów, co było najniższym poziomem od grudnia 2020 roku.Spoglądając na wykres najstarszej z walut wirtualnych dostrzec można, że jej kurs utrzymuje się od miesiąca w trendzie horyzontalnym pomiędzy technicznym wsparciem w wysokości 28 500 dolarów, a oporem w rejonie 32 000 dolarów.

Biorąc pod uwagę, że konsolidacje są formacjami korekcyjnymi, z których rynek zwykle (choć nie zawsze) wybija w kierunku zgodny z wcześniejszym ruchem oraz uwzględniając, iż przedtem Bitcoin zanotował dość wyraźny spadek, statystycznie istnieje większe prawdopodobieństwo, że notowania BTC wybija z tego układu dołem, co z kolei napędzać mogłoby dalszy spadek w kierunku 24 tysięcy dolarów, bądź nawet poniżej 20 tysięcy dolarów, tj. do technicznego wsparcia wyznaczonego m.in. na podstawie pamiętnych szczytów z grudnia 2017 roku.

Chcesz kupić bądź sprzedać Bitcoin (BTC)?

Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut

Bitcoin “niebawem” spadnie poniżej 20 tys. USD

Pogląd ten podziela także znany polski YouTuber ekonomiczny i doradca majątkowy Cezary Graf. Uważa on bowiem, że Bitcoin już “niebawem” spadnie poniżej 20 tysięcy dolarów, co sprawi, że Altcoiny “będą w piekle” i dopiero to będzie czas na zainteresowanie się i zainwestowanie w tanie kryptowaluty. 

Oznaczałoby to, że kryptowaluta, której kurs już teraz znajduje się niemal 58 proc. poniżej szczytu wszech czasów z listopada 2021 r. musiałaby powiększyć skalę wyprzedaży do ponad 70 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator gpw | nasdaq notowanie | stalprodukt giełda | aktualny kurs funta | aktualny kurs dolar euro | biomed lublin cena akcji | kurs celon | pekao akcje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułBitcoin znów traci przed weekendem. BTC z kolejnym testem wsparcia 29 500 dol.
Następny artykułPodwyżki stóp i słowa Glapińskiego to za mało dla złotego. EUR/PLN wzrośnie do 4,70
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here