Naga MarketsBitcoiin spadaPrzemawiając podczas trwającej konferencji BlockShow zorganizowanej przez Cointelegraph 14 listopada, dr Pavel Krawczenko, dyrektor generalny i współzałożyciel Distributed Lab oraz autor „Blockchain and Decentralized Systems”, ujawnił swoje stanowisko wobec rosnącego zainteresowania Bitcoinem wśród dużych instytucji. Ekspert branży ostrzegł, że cena Bitcoina (BTC) może „spaść do zera” w przypadku jego masowej adopcji przez instytucje.


Zobacz również: Greenspan (FED): Kryptowaluty banków centralnych nie mają sensu

Krawczenko: BTC spadnie do zera przez cenzurę

Ekspert siedząc na panelu poświęconym projektom blockchain i powiązanym z nimi tokenom pod tytułem „Tworzenie wartości tokena – czy zyski pieniężne utrudniają innowacje blockchain?”, powiedział:

Bitcoin to pieniądz odporny na cenzurę, pierwszy na świecie. Nie wierzę w instytucjonalne przyjęcie. Jeśli tak się stanie, Bitcoin nie będzie już odporny na cenzurę. Wtedy nie będzie już tej wyjątkowej funkcji i spadnie do zera.

Mike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy DigitalRola instytucji w handlu i inwestowaniu w Bitcoina jest nadal przedmiotem dyskusji między uczestnikami rynku i ekspertami. Niektórzy ostrzegali przed szkodliwym wpływem zaangażowania instytucjonalnego, podczas gdy inni pozostają pozytywnie nastawieni do masowej adopcji. Inwestor wysokiego ryzyka Mike Novogratz podkreślił w szczególności wartość platformy handlowej Bakkt twierdząc, że ma ona ogromny potencjał by podnieść cenę Bitcoina.

W trakcie panelu BlockShow Matthew Rosak, dyrektor generalny Bloq, korporacyjnego startupu blockchain dodał, że Bitcoin jako magazyn przechowywania wartości dodaje sporą wartość dodaną i zwiększa atrakcyjność całej branży.

Bitcoin jako magazyn wartości nadal jest lokomotywą dla całego rynku wirtualnych walut – powiedział.

Z kolei Krawczenko argumentował, że rządy próbujące całkowicie zakazać Bitcoina pomogłyby we wzroście ceny bardziej niż adaptacja instytucjonalna. Dodał, że jako waluta Bitcoin musi próbować stać się bardziej prywatny – i wprowadzić funkcje anonimizacji, takie jak te w Zcash lub Monero – w przeciwnym razie straci swoją funkcję odporności na cenzurę.

Kurs Bitcoina spada o prawie 2 procent, poniżej 8600 USD

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty odnotowują dziś spadek o 1,95 procent i znajdują się niedaleko minimum z tego tygodnia 8550 USD. Jego przebicie otworzy drogę do okrągłego poziomu 8000 USD i lokalnego dołka 7300 USD. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej 9000 USD ponownie otworzyłby drogę do psychologicznego oporu 10000 USD. Kapitalizacja rynkowa BTC wynosi ponad 157 mld USD, a wolumen z ostatnich 24h przekroczył 15 mld USD.

Zobacz również: 99% kryptowalut niewarte inwestycji, uważa Willy Woo

Kurs BTCUSD w czwartek na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs BTCUSD w czwartek na interwale dziennym, tradingviewcom

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here