Naga MarketsInwestor Jim Rogers uważa, że ​bitcoin wciąż jest w fazie bańki, ale kryptowaluta ostatecznie spadnie do zera i zniknie z rynków.

  • Na rynek BTC powracają minorowe nastroje? Inwestor Jim Rogers mówi, że BTC spadnie do poziomu zera dolarów.
  • Staje tym samym w jednym szeregu z Buffettem czy Sorosem.

Bitcoin za 0 USD

W wywiadzie dla czasopisma Asahi AERA z 19 czerwca inwestor Jim Rogers powiedział, że kryptowaluty, w tym bitcoin (BTC), „ostatecznie spadną do zera”.

Ci, którzy używają kryptowaluty, uważają, że są mądrzejsi od swoich rządów – powiedział Rogers dziennikarzom AERA. – Właściwie myślę, że mają rację. Ale ich rządy mają coś, czego ludzie [z rynku] kryptowalut nie mają. To broń. Powód, dla którego myślę, że kryptowaluty ostatecznie znikną, ponieważ nie są oparte na sile zbrojnej władzy – dodał.

Istnieje jednak pewna korelacja między wzrostem i spadkiem cen kryptowalut a rządami działającymi bardziej autorytarnie. Kiedy 1 czerwca Donald Trump nakazał przegonienie pokojowych protestantów, którzy manifestowali w pobliżu terenów Białego Domu, cena bitcoina wzrosła o ponad 8 proc.

To „tylko hazard”

W listopadzie 2017 r. Rogers powiedział zaś, że BTC „wygląda i pachnie” jak bańka. Było to przed tym, jak kryptowaluta osiągnęła najwyższą w swojej historii cenę ponad 20 000 USD w grudniu 2017 r.

[…] kryptowaluty nawet nie istniały kilka lat temu, ale w mgnieniu oka stały się 100 i 1000 razy bardziej wartościowe. To wyraźna bańka i nie znam właściwej ceny. Wirtualna waluta nie jest celem inwestycyjnym. To tylko hazard – mówił

Udowadnia to, że wraz z innymi miliarderami, takimi jak Warren Buffett i George Soros, Rogers jest jednym z największych inwestorów na świecie, który do tego jest przeciwny kryptowalutom. W czasie jednego z ostatnich wywiadów, z lutego br., dodał, że „kryptowaluty w zasadzie nie mają żadnej wartości”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here