Naga MarketsBitcoin spadnie do 8200 USD? Kurs BTC w kierunku wsparcia zdaniem BączkowskiegoW trakcie niedzielnej sesji kurs Bitcoina chwilowo wybijał poziom 9 tysięcy dolarów, testując najwyższe poziomy od pierwszej połowy listopada. BTC na początku nowego tygodnia oddaje jednak część zysków i we wtorek kosztuje 8600 dolarów, a zdaniem redaktora Comparic24.tv, Maksymiliana Bączkowskiego, kierunek intraday dla dzisiejszej sesji to okolice 8200 dolarów gdzie przebiega 50-okresowa średnia ruchoma oraz lokalne wsparcie.


Bitcoin w stronę ważnej strefy wsparcia. Kurs BTC we wtorek nastawiony na spadki?

Na luksemburskiej giełdzie Bitstamp, Bitcoin traci we wtorek zaledwie 0,22%, deprecjacja ta jednak może rozszerzyć się o kilkaset dolarów, w kierunku strefy wsparcia 8000-8200, gdzie przebiega 50 EMA oraz strefa minimów z przełomu września i października ubiegłego roku. Maksymilian Bączkowski zwraca również uwagę na strefę akumulacji z wykresu godzinowego (zaznaczoną poniżej na zielono), która powinna jak magnes przyciągać korektę spadkową.

„Bitcoin powinien wracać w okolice zakresu wcześniejszej akumulacji na wysokości 8200 dolarów, która wypchnęła wykres BTC o niemal tysiąc dolarów w górę. Korekta spadkowa w tym kierunku jest więc jak najbardziej zasadna przed jakimikolwiek próbami podbicia w górę” – komentuje na antenie Comparic24.tv, Maksymilian Bączkowski.

Bitcoin z szansą spadków we wtorek w kierunku 8200 dolarów. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin z szansą spadków we wtorek w kierunku 8200 dolarów. Źródło: Tradingview.com

Po realizacji założonych spadków możliwe będzie odbicie, jednak scenariusz ten zostanie rozpatrzony dopiero w trakcie środowej, porannej odprawy rynkowej.

Bitcoin SV liderem wśród altcoinów. Cardano również silnie w górę

21 stycznia w gronie największych altcoinów przeważają byki, a po stronie spadkowiczów najwięcej traci Stellar, osuwając się o niespełna 2%. Po stronie rosnących altcoinów wyróżnia się natomiast Bitcoin SV, który ponownie poddany jest silnym ruchom spekulacyjnym, rosnąc o ponad 12%. W jego ślady podążają Cardan i Huobi Token, w ich przypadku aprecjacja jest jednak skromniejsza i wynosi kolejno 6 oraz 3,7%.

Dzięki weekendowym wzrostom BSV utrzymuje się w okolicach poziomu 300 dolarów, a rynki nadal skupują token wierząc słowom Craiga Wrighta, który ciągle utrzymuje, że posiada dostęp do wartej miliardy dolarów bitcoinowej fortuny.

Na lokalnych maksimach cały czas utrzymuje się również kapitalizacja całego rynku kryptowalutowego, która osiągnęła pułap powyżej 240 miliardów dolarów, będący najwyższym od dwóch miesięcy, rozpoczynając silniejszą korektę trendu spadkowego obserwowaną od lipca 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here