Naga MarketsEuro BTC bitcoinNowa prognoza cenowa autorstwa analityka Elixium, doświadczonego inwestora z rynku kryptowalut, sygnalizuje, że czekają nas kolejne spadki. ​​Bitcoin jest ponoć poważnie zagrożony kolejną obniżką swojej ceny. Tym razem ma spaść do poziomu 7 300 USD.

W pierwszej połowie 2019 r. bitcoin bardzo pozytywnie zaskoczył inwestorów. Rosnący kurs sprawił, że wielu inwestorów powróciło na rynek ze świeżym optymizmem, myśląc zapewne, że bessa jest już za nami. Cena bitcoina ostatecznie osiągnęła najwyższy poziom w lipcu, wynosząc wtedy około 13 600 USD, co przekłada się o wzrost o 10 000 USD od początku roku.

Bitcoin a koniec rajdu byków

Jednocześnie ci, którzy mieli nadzieję, że bitcoin będzie nadal rósł w siłę w drugiej połowie roku, byli rozczarowani. Po osiągnięciu najwyższego poziomu w lipcu cena bitcoina spadła i dziś za kryptowalutę płacimy już “tylko” nieco ponad 8 500 USD.

Dobrych wiadomości dla rynku nie ma też analityk, który ukrywa się pod pseudonimem  Elixium. Na Twitterze zauważył, że kurs bitcoina znajduje się obecnie na poziomie, który może łatwo doprowadzić cenę do aż 7 300 USD.

Inni znany trader i analityk kryptowalut, FilbFilb, stwierdził w swoim ostatnim biuletynie, że punkt 7 900 USD stanowi teraz kolejny kluczowy poziom, który prawdopodobnie określi krótkoterminową przyszłość ceny bitcoina:

“Trochę poniżej 50 DMA, na wysokości 7 900 tys. USD, leży najnowszy punkt kontrolny w którym zarejestrowano najwyższy wolumen sprzedaży po danej cenie. Jest to (…) moim zdaniem krytyczny poziom, który musi się utrzymać (…).”

Potem kontynuował:

“Dlatego biorąc to wszystko pod uwagę i patrząc na samą cenę, 8 000 USD jest kluczowym poziomem do obserwowania:  możemy odbić się wyżej, co byłoby w porządku, ale w obecnej postaci [ten punkt] wydaje się działać jak jakiś magnes.”

Szansa dla altcoinów?

Pewien marazm i niepewność w kontekście BTC, może jednak okazać się szansą dla altcoinów, w tym dla Ethereum. Na podstawie nowej analizy twitterowicza Skew, dowiadujemy się, że cena ETH nieznacznie wzrosła, a wskaźnik zmienności wyniósł 1,73%. Oznacza to, że token jest bardzo stabilny, co może dać fundament do mocnego wystrzały względem BTC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here