Naga MarketsBitcoin spadnie do 10 tys. dol., ether do 1 tys., uważa Clem Chambers z ADVFNPodczas ostatniego wywiadu z Stansberry Research, Clem Chambers będący prezesem ADVFN prognozował, że bitcoin (BTC) może spaść do poziomu zaledwie 10 tysięcy dolarów, a ether (ETH) do tysiąca dolarów.

  • ADVFN to popularny zagraniczny serwis do śledzenia notowań wielu klas aktywów, informacji rynkowych oraz wykresów w czasie rzeczywistym
  • Jego prezes jest zdania, że dwie główne kryptowaluty czeka kolejna, kilkudziesięcioprocentowa korekta
  • Według Chambersa bitcoin powtarza w kółko ten sam cykl rynkowy: po dynamicznych wzrostach przychodzą jeszcze silniejsze spadki
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin i ether czekają mocne spadki?

Chambers prognozuje, że czołowa kryptowaluta nieprzerwanie powtarza ten sam schemat po występującym co cztery lata halvingu, czyli ograniczeniu o połowę wysokości nagrody w BTC za wydobycie nowego bloku.– Wznosi się jak rakieta. Spada jak skała… To ten sam cykl. To ta sama publiczność. To jest ten sam kierowca, a zatem jest to ten sam wzór – komentował w telegraficznym skrócie Chambers ostrzegając, że na rynki powróciła „kryptowalutowa zima”.

Dodaje, że bitcoina może spaść nawet do 7000 dolarów podczas fazy kapitulacji, ale najstarsza kryptowaluta nie pozostanie na tych poziomach przez dłuższy czas. Wspomniana kryptowalutowa zima nie jest dla niego natomiast okazją do zwiększenia pozycji na rynku BTC i zarobienia sporych pieniędzy. Jednocześnie uważa jednak, że osoby kupujące bitcoina po 60 tysięcy dolarów będą musiał „długo czekać” na odzyskanie swoich pieniędzy.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kryptowaluty poruszają się technicznie, reszta to „szum”

Zapytany o wpływ Elona Muska i zakazu wydobywania bitcoinów w Chinach na ceny kryptowalut stwierdził, że jest to jedynie rynkowy szum, a sam bitcoin porusza się z pobudek technicznych: „ludzie chcą jednak zwalić winę na kogoś i szukają powodów deprecjacji”

Podczas gdy niedźwiedzi cel Chambersa może wydawać się ekstremalnie niski, to kilka dni temu na podobną prognozę pozwolił sobie założyciel Guggenheim Partners – globalnej firmy świadczącej usługi inwestycyjne i doradcze, Scott Minerd. Jego zdaniem bitcoin wzrośnie do 600 tys. dol., najpierw spadnie jednak do 10 tys. dol., ustanawiając ostateczne dno.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin trader | tickmill | usdpln | notowanie euro | komentarze gieldowe | bitcoin informacje | notowania newconnect |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here