Naga MarketsBitcoiin spadaPodczas, gdy cena Bitcoina spadła wczoraj w okolice 3400 USD, na rynku nie brakuje optymistów, którzy oczekują na „odrodzenie się” całego rynku kryptowalut. Jednak jak zauważa Murad Mahmudow, popularny inwestor z Twittera, zanim nadejdzie rynek byka na najpopularniejszej wirtualnej walucie czeka nas spadek w okolice 2000 USD.


Zobacz również: 90% specjalistów uważa, że blockchain zrewolucjonizuje sektor płatności

Brak impetu ceny sugeruje dalsze spadki

Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin łączna kapitalizacja rynku krytpowalut wzrosła ze 100 miliardów dolarów do 102 mld. USD. Mahmudow uważa, że brak dynamiki cenowej na Bitconie oznacza, iż najpopularniejsza kryptowaluta będzie musiała zmierzyć się z kolejną przeceną, zanim dojdzie do jej silnego umocnienia.

Według autora, cena Bitcoina prawdopodobnie spadnie poniżej poziomu wsparcia 3 000 USD i dotrze do 2 000 USD w krótkim okresie. Analityk kryptowalut zasugerował, że nie utworzono jeszcze odpowiedniego dna dla BTC, a biorąc pod uwagę jego historyczne notowania, będzie on nadal wykazywać niską zmienność w małym przedziale cenowym najprawdopodobniej do połowy 2019 roku.

Podobną opinię podziela inny trader kryptowalut o pseudonimie „The Crypto Dog”, który wskazuje, że Bitcoin spadnie do okolic 1800 – 2000 USD.

Bitcoin za 1800 USD i Ethereum za 50 USD nie byłoby dla mnie zaskoczeniem. Nie wiem czy na pewno zobaczymy te ceny, ale nie mam nic przeciwko, jeśli dotrzemy do tych poziomów. Warto mieć na uwadze, że obecny rynek jest bardzo trudny. Jeśli uczysz się handlować, po prostu próbuj przeżyć. Trzymaj ryzyko na niskim poziomie, osiąganie zysków będzie kiedyś łatwiejsze – uważa Crypto Dog.

Podstawowe parametry wskazują, że sieć Bitcoina rośnie w siłę. Wielkość transakcji potroiła się od lutego 2018 r., a jego „hash rate” został rozproszony wśród większej liczby górników przy jednoczesnym wzroście aktywności użytkowników.

Jak zauważa inny spekulant z Twittera o nazwie Hsaka, zmienność na Bitcoinie właśnie testuje świeżą strefę popytową, co może oznaczać, iż w niedługim czasie może nastąpić silny wzrost zmienności.

Jednak nie wszyscy są takimi sceptykami jak Mahmudow czy Crypto Dog w stosunku do rynku wirtualnych walut. Prezes Digital Capital Management, Ben Ritchie, oraz współzałożyciel HiveEx.com, Frd Schebesta uważają, że Bitcoin może w tym roku zyskać ponad 80% i przed zamknięciem 2019 kosztować zdecydowanie więcej niż obecnie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here