Naga MarketsBitcoin spadł poniżej 19 tys. dol. Kurs BTC tracił 4,5%W trakcie wtorkowej sesji bitcoin osuwał się o około 4,5% (860 dolarów) wracając poniżej poziomu 19 tys. dol. i testując najniższe poziomy od ponad tygodnia. W środę korekta jest kontynuowana (kurs BTC traci 0,6%), a na luksemburskiej giełdzie Bitstamp za jego wymianę płaci się 18,2 tys. dol. Przecena bitcoina spowodowała silniejszą wyprzedaż również na rynku altcoinów, gdzie XRP traci 9%, Litecoin 8,5% a Ether osuwa się o 7,3%.

  • Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut kurczy się w przeciągu ostatniej doby o niemal 6% do poziomu niespełna 538 miliardów dolarów
  • W gronie 20 największych tokenów pod względem kapitalizacji tracą wszystkie aktywa oprócz stablecoinów, a spadki wynoszą co najmniej kilka procent
  • ETH wraca poniżej poziomu 550 dolarów, LTC spada pod 80 dolarów, a XRP kosztuje około 0,55 dol.

Bitcoin nadal w konsolidacji. Poziom 18 tys. dol. zapewni wsparcie?

Notowania bitcoina poruszają się od połowy listopada w konsolidacji na wysokości kilkuletnich maksimów. W trakcie jej trwania udało się ustanowić nowe, historyczne maksima (ATH) na wysokości 19 918 dol. Bieżący tydzień przynosi jednak wyraźniejszą korektę spadkową, która zepchnęła BTC poniżej poziomu 19 tys. dol. i bliżej okolic kolejnego okrągłego pułapu 18 tys. dol. Ten jednak, w połączeniu z ponad miesięczną linią trendu wzrostowego, powinien skutecznie blokować silniejszą deprecjację.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin na wykresie czterogodzinnym. Źródło: Tradingview.com

Jeżeli widoczna na powyższym wykresie strefa wsparcia nie wytrzyma, wtedy kurs BTC może osuwać się o kolejne kilkaset dolarów w kierunku 200-okresowej średniej ruchomej, a następnie dołków z końcówki listopada pokrywających się z okrągłym poziomem 16 tys. dol., który jest docelowym wsparciem w sekwencji potencjalnej korekty.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Altcoiny silnie wyprzedawane. XRP i Litecoin w gronie liderów spadków

Korekta spadkowa BTC wywołała silną reakcję podażową w gronie 20 największych altcoinów. W przeciągu doby Cardano (ADA) traci ponad 10%, a Stellar (XLM) oraz Tezos (XTZ) kolejno 9,9% oraz 9,4%.

W czołówce spadkowiczów znalazły się również czołowe tokeny takie jak XRP, Litecoin (LTC), czy też Ether (ETH) tracące kolejno 9,07%, 8,5% oraz 7,3%. Odbiło się to negatywnie na łącznej kapitalizacji rynku kryptowalutowego, która w ostatnich dniach spada o kilkadziesiąt miliardów dolarów, do poziomów najniższych od miesiąca.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSkinwallet wśród sponsorów charytatywnego turnieju CS:GO – Fight Before Christmas
Następny artykułFW20: WIG20 futures z nowym maksimum na początku grudnia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here