Naga Markets

Bitcoin spadł o ponad 20 procent poniżej swojego ATH z 10 listopadaW ciągu ostatniego tygodnia nastroje na rynku kryptowalut znacznie się pogorszyły. Indeks Crypto Fear & Greed Index oscyluje wokół 40, co oznacza spadek o około 10 punktów w porównaniu z sytuacją sprzed tygodnia. Wynik ten sugeruje pojawienie się strachu wśród uczestników rynku.

Bitcoin notuje spadki, korekta na rynku kryptowalut się pogłębia

O intensyfikacji emocji inwestorów świadczy też podwyższona zmienność na poszczególnych aktywach, która doprowadziła do zamknięcia wielu długich i krótkich pozycji. W tym samym czasie całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut spadła poniżej bronionego do tej pory poziomu 2,5 bln dolarów. Trwającą wyprzedaż można ciągle jednak traktować jako korektę, a długoterminowy trend wzrostowy nie został do tej pory zanegowany.Bitcoin spadł o ponad 20 procent poniżej swojego ATH z 10 listopada

Spadki nie ominęły Bitcoina, który w ciągu ostatnich siedmiu dni pogłębił straty, znajdując się w momencie pisania tego tekstu ponad 20 proc. poniżej swojego ATH z 10 listopada. Na uwagę zasługuje fakt, że największa kryptowaluta wypadła tym samym z kanału wzrostowego, formowanego od początku października. Cena BTC walczy w tym momencie o utrzymanie się powyżej 88 – dniowej średniej kroczącej, stanowiącej dotychczas ważny poziom dla jej notowań.

Milion spalonych ETH

Ethereum nie zdołało na stałe utrzymać się powyżej poziomu 4 500 dolarów i podobnie jak BTC wypadło z kanału wzrostowego. Zaraz po tym ETH rozpoczęło formowanie formacji opadającego klina, której spełnienie mogłoby świadczyć o kontynuacji wzrostów w dłuższym przedziale czasowym.

Bitcoin spadł o ponad 20 procent poniżej swojego ATH z 10 listopada

Ponad 1 milion ETH o wartości około 4,3 mld dolarów zostało spalonych od czasu wprowadzenia protokołu EIP–1559 w sierpniu w ramach aktualizacji London Hard Fork. Chociaż mechanizm spalania ma pozytywny wpływ na cenę, ETH jest nadal aktywem inflacyjnym. Od czasu aktualizacji, sieć Ethereum wydała prawie 1,5 mln nowych ETH jako nagrody dla górników, co daje emisję netto około pół miliona tokenów.

Cardano z kłopotami, silny BEST

ADA, natywny token sieci Cardano, walczy o odwrócenie negatywnego trendu, znajdując się w formacji opadającego klina. Kryptowaluta znajduje się już 45 proc. poniżej swojego szczytu wszechczasów, osiągniętego na początku września.

Stabilnością w ciągu ostatniego tygodnia wykazał się natywny token ekosystemu Bitpanda – BEST. Pomimo ogólnej wyprzedaży na rynku, BEST w dalszym ciągu utrzymuje się powyżej poziomu 1 dolara, spadając o „jedynie” 13 proc. poniżej swojego listopadowego maksimum.

Bitcoin spadł o ponad 20 procent poniżej swojego ATH z 10 listopada

Podczas gdy na wykresach o krótszym przedziale czasowym sytuacja wygląda bardzo niedźwiedzio, szerszy obraz wygląda znacznie lepiej. Spadki, takie jak ten, którego doświadczamy obecnie, są zdrową i niezbędną częścią cyklu hossy i występują na wszystkich rynkach finansowych. Nie należy zapominać, że wartość Bitcoina podwoiła się od początku roku, a większość największych altcoinów zanotowało trzycyfrowe procentowe wzrosty cen.

Komentarz opracował: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: selvita akcje rekomendacje | eurocash cena akcji | akcje livechat | dax kurs | enea gpw | ciech kurs | notowania dolar |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here