Naga MarketsBitcoin spadł o ponad 15 procent, rollercoaster na rynku kryptowalutMiniony weekend przypomniał wszystkim o możliwości występowania gwałtownej i dużej zmienności na rynku kryptowalut. Cena bitcoina z rekordowego poziomu blisko 65 tys. USD spadła w kilka chwil poniżej 50 tys. USD. ETH zanurkowało z 2500 do 1930 USD.

Bitcoin spadł z poziomu 65 tys. USD do 50 tys. USD, ETH również z dużą przeceną

Bitcoin i pozostały kryptowaluty nagle tąpnęły w weekend w skali, której nie widzieliśmy od końca lutego. Wtedy też według danych CryptoQuant w niedzielę, 21 lutego na giełdy kryptowalut miało wpłynąć łącznie netto 37 tys. bitcoinów o rynkowej wartości (wg tamtejszych notowań) ponad 2 mld dolarów. Aktualnie mówi się o napływie 9 tys. bitcoinów przed weekendem oraz potężnej awarii zasilania i blackoucie w jednej z chińskich prowincji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Raporty wskazujące na przerwy w dostawie prądu zostały opublikowane pod koniec zeszłego tygodnia, przy czym przerwy w dostawie prądu miały na celu ułatwienie inspekcji bezpieczeństwa w odpowiedzi na niedawny wypadek powodziowy w lokalnej kopalni węgla, w której 21 górników zostało tymczasowo uwięzionych pod ziemią, gdy padło zasilanie i komunikacja.

Według Cambridge Bitcoin Energy Consumption Index prowincja Xinjiang, w której odnotowano blackout, reprezentuje prawie jedną czwartą globalnego wskaźnika hash rate. Hash rate to wskaźnik pokazujący moc obliczeniową sieci bitcoin odpowiadający za szybkość przetwarzania danych i bezpieczeństwo sieci. W weekend odnotowano największy dzienny spadek całkowitego hash rate sieci bitcoin od listopada 2017 r., co mogło przełożyć się na cenę kryptowaluty, a dodatkowo zostały bardzo szybko upłynnione lewarowane pozycje długie. Jak podaje serwis Bybt, w niedzielę padł nowy rekord w likwidacji pozycji. Ponad milion pozycji zostało wyczyszczonych z arkuszy zleceń na giełdach, a łączna suma upłynnionych pozycji wyniosła 10 miliardów dolarów. Pojedyncza największa pozycja straciła 68,73 mln dolarów.

Hash rate wydaje się wracać już do poprzednich poziomów, a flash crash, który miał miejsce, mógł sprzyjać zakupom po lepszych cenach oraz oczyszczeniu sytuacji na rynku po debiucie Coinbase. Kurs BTCUSD powrócił w tym momencie do 57 tys. USD, a ETHUSD do 2250 USD.

Rynek kryptowalut okazał zatem swoje ryzykowne oblicze, gdzie zawsze trzeba trzymać rękę na pulsie, nawet w weekendy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to jest blik? | eur/usd | pgnig forum | kirs dolara | wartość dolara |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here