Naga MarketsKurs bitcoina spadł w ostatnim czasie o ponad 13 tysięcy dolarów, co stanowi niemal 20 proc. Tak znaczna deprecjacja sprawiała, że choć jeszcze niedawno za BTC zapłacić trzeba było 69 tysięcy dolarów, to obecnie jego cena plasuje się już “jedynie” nieco powyżej 55 tysięcy dolarów. Mimo, że część drobnych inwestorów zaczęła w popłochu panikować, duzi gracze wykorzystują obecna przecenę do zwiększania swoich pozycji.

To tylko korekta

Analiza blockchains BTC wykazała, że trzeci co do wielkości adres portfela BTC kontynuował zakupy w tym tygodniu. Po zwiększeniu swojego salda o 207 BTC przy 62 000 USD, nastąpiły większe akumulacje w postaci zakupów 1 647 BTC, 700 BTC i 484 BTC.Według ostatniego raportu firmy Delphi Digital, zajmującej się badaniem rynku kryptowalut, “początkowa wyprzedaż była w dużej mierze napędzana przez falę upłynnień, a nie fundamentalną zmianę narracji”, co sugeruje, że istnieje możliwość, że to odreagowanie będzie krótkotrwałe i potencjalnie “stanowi atrakcyjny punkt wejścia” dla traderów chcących uzyskać większą ekspozycję na rynek.

Delphi Digital podkreśliło, że podczas gdy w ciągu ostatniego tygodnia na rynku zaobserwowano znaczną ilość delewarowania, nie pomogło to zapobiec ogólnemu wzrostowi “zagregowanych likwidacji na głównych giełdach zbiegających się z każdym znacznym spadkiem cen”.

Jeśli chodzi o to, co nadejdzie dalej dla BTC, Delphi Digital widzi możliwość zejścia do 55 000 USD, ale analitycy zasugerowali również, że każdy “jakikolwiek drawdown będzie stosunkowo krótkotrwały”.

W ocenie ekspertów, każdy dalszy spadek notowań BTC może sprawić, że najstarsza z walut wirtualnych stanie się jeszcze “bardziej atrakcyjna” dla długoterminowych inwestorów zwanych hodlerami, ktorzy akumulują swoje aktywa.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw amrest | akcje selvita | korona norweska kurs | akcje santander | alior akcje kupno | prognoza dolara | mercator medical notowania | comparic.pl |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułAgora w górę o 3%. Wyniki za III kw. wspierają notowania spółki
Następny artykułNFT, Ethereum, Polkadot i Solana w kręgu zainteresowań firmy PayPal
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here