Naga Marketspękająca moneta bitcoinPiątkowy poranek przyniósł prawdziwą, paniczna wyprzedaż. Spadki widoczne są zarówno na rynku akcji, jak również na notowaniach Kryptowalut. Cena BTC osunęła się bowiem w ciągu zaledwie 85 minut o ponad 3200 dolarów, powiększając w ten sposób zasięg trwającej już od godzin nocnych deprecjacji do przeszło 4600 dolarów. Oznacza to, że od szczytów z 10 listopada, kiedy to za bitcoina zapłącić trzeba było 69 tysięcy dolarów, jego cena spadła o ponad 14 600 dolarów, tj. ponad 21 proc. do zaledwie nieco ponad 54 tysięcy dolarów.

Bitcoin spadł o ponad 14 600 dolarów 

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że już niewiele brakuje, by kurs BTC odsunął się w okolice kolejnego technicznego wsparcia w wysokości 53 tysięcy dolarów.Podobne, bądź często o wiele większe (procentowo) spadki dostrzec można także na większość Kryptowalut. Spośród 100 największych projektów kryptowalutowych, wzrosty notuje zaledwie 8.

Winny tych spadków zdaje się być wykryty w RPA nowy wariant koronawirusa, który pogorszył nastroje wśród inwestorów. Mimo, że jak dotąd wirusolodzy wykryli “zaledwie” 100 przypadków związanych z tym wariantem, to zdaniem ekspertów jest on najgroźniejszy z dotychczas odkrytych i może być odporny na szczepionki.

– Naukowcy z RPA próbują ustalić, jak szybko nowy wariant może się rozprzestrzeniać i czy jest odporny na szczepionki przeciwko Covid-19. Bardzo, bardzo jestem zaniepokojony – mówi Tulio de Oliveira, profesor bioinformatyki, który doradza rządowi RPA.

Sytuacja jest na tyle poważna, że wiele krajów postanowiło ograniczyć podróże z Republiki Południowej Afryki. Władze Wielkiej Brytanii i Izraela zakazały przyjmowania lotów z aż sześciu afrykańskich państw takich jak RPA, Namibia, Zimbabwe, Botswana, Lesoto i Eswatini. Podobny zakaz ma zaproponować także Unia Europejska.

– Blok zaproponuje, w ścisłej współpracy z państwami członkowskimi, uruchomienie hamulca bezpieczeństwa, aby wstrzymać podróże lotnicze z regionu południowej Afryki ze względu na nowy wariant (koronawirusa) – napisała w tweecie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dzisiejszy kurs korony norweskiej | forex notowania walut w czasie rzeczywistym | intercars akcje | alior kurs | najniższy kurs korony islandzkiej | comarch giełda | kurs euro on line | średni kurs lewa nbp |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKursy walut NBP. Frank i euro w górę, złotówka traci w piątek, 26 listopada 2021 r.
Następny artykułONDE dokłada 10MW do portfolio projektów OZE
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here