Naga Marketspękająca moneta bitcoinBitcoin Co. Ltd. (BX.in.th), jedna z popularnych giełd kryptowalut w Tajlandii, ogłosiła w poniedziałek, że zakończy usługi handlu aktywami cyfrowymi. Giełda nie podała żadnego konkretnego powodu tego nagłego ruchu, a jedynie wspomniała, że ​​skupi się na innych możliwościach biznesowych.


Hakerzy wykorzystują panikę inwestorów

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem giełda zakończy działanie wszystkich usług handlowych 30 września i poprosi traderów na platformie o wycofanie środków na rachunki bankowe lub portfele osób trzecich do 1 listopada. Wyłącza również wpłaty na giełdę od 6 września. Tajlandzka giełda podkreśliła również, że nie odnowi obowiązkowej licencji operacyjnej wydanej przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Dziękujemy naszym lojalnym klientom za korzystanie z naszych usług w ciągu ostatnich 5 lat i ufamy, że byli Państwo zadowoleni ze świadczonych usług. Należy pamiętać, że wszystkie fundusze są całkowicie bezpieczne, a wszyscy klienci otrzymają zwrot 100% swoich funduszy – ogłoszono w oficjalnym komunikacie.

Tymczasem nagła decyzja wywołała panikę wśród tajlandzkich handlowców. Ogłoszenie spowodowało, że cena Bitcoina spadła do 200 000 THB (około 6500 USD) w szczytowym momencie, a obecnie oscyluje około poziomu 9 050 USD, co w porównaniu z innymi giełdami stanowi różnicę około 700 USD.

haker przed komputeremPo nagłym ogłoszeniu giełdy oszuści szybko zareagowali by wykorzystać panikę wśród handlowców. Tajski SEC ostrzegł przed fałszywą stroną na Facebooku, która twierdziła, że ​​jest powiązana z giełdą próbując ukraść fundusze od traderów. Odpowiednik polskiego KNF w Tajlandii ostrzegł pod koniec zeszłego miesiąca społeczeństwo przed oszustami podszywającymi się pod legalne firmy zajmujące się obrotem walutami cyfrowymi działające za granicą.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGiełda kryptowalut na Bitcoin.com zapłaci użytkownikom za handel
Następny artykułEBC: Libra stanowi zagrożenie dla polityki pieniężnej i konsumentów
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here