Naga MarketsBitcoin spadł do 30 tys. dol. Krach kursu BTC i strata 13 tys. jednego dnia!
Rynek kryptowalut krwawi mocniej niż w marcu 2020 r.

Środowa sesja na rynku kryptowalut na długo zapadnie w pamięć sympatykom cyfrowych aktywów. To właśnie 19 maja 2021 roku miejsce ma jedna z największych nominalnych wyprzedaży bitcoina (BTC), który taniał nawet o 30% oddając około 13 tys. dol. swojej wartości testując poziom 30 tys. dol., najniższy od stycznia bieżącego roku. W momencie publikacji tego artykułu na rynku utrzymuje się spora zmienność, a notowania BTC/USD oscylują w okolicach poziomu 33 tys. dol.

Bitcoin kosztuje zaledwie 30 tys. dol. Czarna Środa na rynku BTC

Wysoka presja sprzedażowa nasiliła się w związku z doniesieniami o nowych ostrzeżeniach chińskich organów finansowych dotyczących handlu kryptowalutami oraz odbijającymi się notowaniami dolara amerykańskiego. Po pierwszej porannej fali wyprzedaży druga pojawiła się w godzinach popołudniowych, gdy do handlu zaczęli dołączać inwestorzy z USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin nie zdołał utrzymać wsparcia na poziomie psychologicznego poziomu 40 tys. dol. i w przeciągu zaledwie kilku godzin runął o ponad 10 tys. w kierunku kolejnego okrągłego poziomu, na wysokości 30 tys. dol. Od historycznych maksimów z połowy kwietnia wartość BTC/USD skurczyła się już o ponad 50%.

Bitcoin mocno traci w środę. Źródło: Tradingview.com

Podczas gdy spadek w ujęciu dolarowym należy do wysokich jednak obserwowanych już w przeszłości na rynku BTC (w ujęciu jednej sesji), to spowodował on zamieszanie wśród spekulantów, którzy w ciągu jednej godziny upłynnili 2,7 miliarda dolarów w pozycjach lewarowanych opartych o BTC. Całkowite likwidacje z przedziału ostatnich 24 godzin wyniosły natomiast 6,5 miliarda dolarów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje cena | notowania cd projekt | notowania asseco | gielda forum | enea notowania | bitcoin wykres | eurocash kurs |

Altcoiny spadają razem z bitcoinem

W momencie pisania tego tekstu, bitcoin poruszał się w okolicach poziomu 33 tys. dol. Na altcoinach obraz był podobnie ponury, z wieloma tokenami o dużej kapitalizacji, które straciły prawie 30% w ciągu dnia.

Wśród największych spadkowiczów znalazły się telcoin (TEL) i shiba inu (SHIB), które wcześniej odnotowały znaczne zyski. Ether (ETH),na krótko spadał poniżej poziomu 2 tys. dol., po czym odbijał w okolice 2400 dol.

Tylko w przeciągu ostatniej doby z rynku cyfrowych aktywów wyparowało 27% całej wartości, a kapitalizacja spadła do poziomu 1,4 bln dol. Jeszcze kilka tygodni temu wynosiła natomiast 2,5 bln dol.

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro wzrośnie do jednego z najwyższych poziomów od 2014 r. – uważa Deutsche Banku
Następny artykułColumbus Elite z grupy Columbus podaje wyniki za I kw. 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here