Naga MarketsBitcoin: Spadek kryptowaluty wydaje się podobny do dna z marca 2020 rokuNa początku minionego tygodnia bitcoin notowany był ze znacznym dyskontem do swojej długoterminowej średniej kroczącej, co sugeruje przeciążony spadkowy ruch i potencjał do odwrócenia wyżej. Sentyment mógł więc stać się nieco zbyt niedźwiedzi, a jest to cecha, która jest często obserwowana na dnach rynku.

  • Historycznie bitcoin wyrzeźbił główne dna cenowe ze wskaźnikiem SMA w pobliżu 0,60
  • Sentyment wobec kryptowaluty stał się zbyt niedźwiedzi
  • Obecne dane pokazują, że duzi inwestorzy nadal gromadzą monety

Bitcoin znalazł się w ciekawym położeniu

Kryptowaluta spadła do prawie 30 000 dolarów we wtorek, spychając stosunek 20-tygodniowej prostej średniej kroczącej (SMA) do 0,61, czyli najniższego poziomu od czasu krachu z marca 2020 roku. Historycznie, bitcoin wyrzeźbił główne dna cenowe ze wskaźnikiem w pobliżu 0,60.Nasza grafika przedstawia bitcoina z najbardziej stromym dyskontem do jego 20-tygodniowej średniej ruchomej od czasu dna z marca 2020 r. w okolicach 4000 dolarów. Z kolei bardziej trwałe dyskonto pod koniec 2018 roku wyznaczyło niski poziom bliżej 3000 USD – powiedział Mike McGlone, starszy strateg ds. surowców w Bloomberg Intelligence

Zniżka ceny bitcoina do 20-tygodniowej SMA, źródło: Bloomberg Intelligence, Mike McGlone
Zniżka ceny bitcoina do 20-tygodniowej SMA, źródło: Bloomberg Intelligence, Mike McGlone

Jeśli dane z przeszłości są wskazówką, to wtorkowe minimum w pobliżu 30 000 dolarów może również okazać się dnem rynku niedźwiedzia. Bitcoin odbił się nieco w górę do prawie 37 000 dolarów, ale nadal pozostaje znacznie poniżej 200-dniowej SMA na poziomie 42 000 dolarów.

Zdaniem McGlone’a, sentyment stał się nieco zbyt niedźwiedzi, co jest cechą często obserwowaną przy dnach rynku.

Wezwania do 20.000 dolarów i formacje techniczne, takie jak ‘krzyże śmierci’ są często wskazówkami dla bardziej skoncentrowanych fundamentalnie i długoterminowych byków, aby reagować jako kupujący – zauważa McGlone.

Krzyż śmierci, lub niedźwiedzie skrzyżowanie 50-dniowej i 200-dniowej SMA, jest powszechnie uważany za reprezentujący długoterminowe przesunięcie impetu. 50-dniowa SMA bitcoina kieruje się na południe i wygląda na to, że w ciągu najbliższych kilku dni przetnie się poniżej 200-dniowej linii.

Niektórzy analitycy obawiają się, że może to przynieść głębsze straty. Wskaźniki te jednak często zastawiają pułapkę na spekulantów po złej stronie rynków, ponieważ opierają się na danych z przeszłości i mają tendencję do opóźniania cen.

Innymi słowy, w momencie wystąpienia krzyża śmierci, aktywo jest wyprzedane i przygotowane do odbicia. Ostatnie dwa przypadki krzyży śmierci, czyli marzec 2020 roku i październik 2019 roku, okazały się pułapkami na niedźwiedzie.

Obecne dane pokazują, że duzi inwestorzy nadal gromadzą monety, wzruszając ramionami po niedawnym ograniczeniu przez Chiny wydobycia kryptowalut lub obawach związanych z krzyżem śmierci.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr akcje | wp akcje | notowania dolar | akcje playway | btc wykres | notowania bitcoin | kurs walut w czasie rzeczywistym |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here